زنان و آینده‌ی دیجیتالی پیش روی آنها

5 مهارت برتر رهبری برای محیط کار در آینده
دسامبر 20, 2021
امور مالی کسب و کار خانوادگی
تغییر نگرش در امور مالی کسب و کار خانوادگی
دسامبر 25, 2021
نمایش همه

زنان و آینده‌ی دیجیتالی پیش روی آنها

امروزه، شاهد انقلاب صنعتی چهارم هستیم و یکی از مهم‌ترین موضوعات آن برابری جنسیتی، همچنین زنان و آینده‌ی دیجیتالی پیش روی آنهاست.

امروزه، بسیاری از کشورها متقاعد شده‌اند که رقابت‌پذیری اقتصادی آینده آنها، به سرعت انتقال به جوامع دیجیتال و «سبز» بستگی دارد. به ویژه زمانی که فرصت برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار تا سال 2030 در حال اتمام است.

جهان در حال گذراندن مرحله‌ای از تغییر عمیق است که شیوه زندگی، کار و تفکر ما را مختل می‌کند. در سراسر جهان، اتوماسیون شدن مشاغل کم مهارت در حال رشد است، و در نتیجه این مشاغل کم مهارت، که اغلب با وظایف تکراری انجام شده توسط زنان همراه است، به تدریج ناپدید می‌شوند، در حالی که افراد با سطح تحصیلات و مهارت‌های بالاتر به طور فزاینده‌ای در بازار کار مورد نیاز هستند.

همه گیری COVID-19 سیستم‌های تولید دانش را تقویت کرده است. این حرکت، مبتنی بر روند همکاری‌های علمی بین‌المللی بیشتر است که نویدبخش رسیدگی به سایر چالش‌های جهانی مانند تغییرات آب و هوا و از دست دادن تنوع زیستی است. با این حال، این حرکت، همچنین باید ما را برای مشاغل آینده، به ویژه مربوط به صنعت 4.0 و تحول دیجیتال، آماده می‌کند. زنان نباید این مشاغل آینده را از دست بدهند، اما آیا ما برای این انقلاب آماده‌ایم؟ در آژانس‌های مختلف سازمان ملل، نمایندگان SI، کشورهای عضو را تشویق می‌کنند تا سیاست‌های سازمانی و آموزش مهارت‌هایی لازم برای زنان و دختران توسعه یابد.

زنان در خطر از دست دادن مشاغل آینده هستند

رشد توسعه دیجیتال در سراسر جهان نابرابر است. همچنین در داده‌های مربوط به جنسیت، این رشد نابرابر است، زیرا زنان هنوز در روند توسعه دیجیتال در اقلیت هستند. اگرچه زنان در بسیاری از کشورها به برابری (از نظر تعداد) در علوم زیستی دست یافته‌اند و حتی در برخی موارد بر این رشته تسلط دارند، اما آنها هنوز تنها یک چهارم (28٪) فارغ‌التحصیلان تحصیلات عالی در رشته مهندسی و 40٪ از فارغ‌التحصیلان در رشته کامپیوتر را تشکیل می‌دهند و تنها 22 درصد از متخصصان فعال در زمینه هوش‌مصنوعی، خانم هستند. علاوه بر این، از هر چهار محقق کسب‌وکار کمتر از یک نفر زن بوده و زمانی که زنان کسب‌وکار خود را راه‌اندازی می‌کنند، اغلب برای دسترسی به بودجه با مشکل مواجه می‌شوند.

سازمان ملل پیشبینی می‌کند که به ازای هر شغل ایجاد شده توسط صنعت دیجیتال 4.0، زنان پنج شغل را از دست خواهند داد، در حالی که در مقابل، برای مردان سه شغل وجود دارد. بنابراین، این توسعه باید با سیاست‌های سازمانی همراه باشد تا اطمینان حاصل شود که دختران و زنان به خوبی آگاه هستند، انتخاب‌های حرفه‌ای در دسترس خود را درک می‌کنند و به آموزش‌های واجد شرایط مناسب دسترسی دارند.

در آژانس‌های سازمان ملل، نمایندگان SI توصیه‌ها و اقداماتی را برای کمک به دولت‌ها ارائه می‌کنند تا برای برابری جنسیتی در جوامع دیجیتالی آینده تلاش کنند. خبر خوب این است که نیروی کار متنوع (خانم و آقا)، در حال تبدیل شدن به یک عامل مهم برای جلب اعتماد سرمایه‌گذاران و افزایش حاشیه سود است.

صنعت 4.0 با کمبود مهارت مواجه است

زنان در علم، فناوری اطلاعات دیجیتال، مهندسی و ریاضیات در اقلیت باقی می‌مانند. اینها زمینه‌هایی هستند که منشا انقلاب دیجیتال بوده و بنابراین بسیاری از مشاغل آینده هستند. برای اصلاح این عدم توازن جنسیتی و کمبود مهارت‌های کافی زنان در این رشته‌ها باید تلاش‌های جدی در سطوح دولتی، دانشگاهی و تجاری برای آموزش و دختران و زنان به این رشته‌ها شود. مهم‌ترین چالش‌ این نهادها حفظ زنان در این رشته‌ها است.

در بازار کار اروپا، انتظار می‌رود تقاضا برای مهارت‌ها در مشاغل علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات  تقریبا سه برابر شود، و از 8 درصد نیروی کار در سال 2015 به 23 درصد در سال 2025 برسد، در حالی که انتظار می‌رود اشتغال در بخش‌های مرتبط با این مهارت‌ها حدود 6.5 درصد رشد کند. از بین بردن شکاف جنسیتی در آموزش این مهارت‌ها تاثیر مثبتی بر رشد اقتصادی خواهد داشت. کمبود مهارت‌ها به رقابت دامن می‌زند، زیرا کسب‌وکارها و موسسات برای جذب و حفظ استعدادها رقابت می‌کنند. این وضعیت می‌تواند فرصت خوبی برای زنان آموزش دیده در رشته‌های مربوطه باشد که خود را در موقعیتی قوی برای مذاکره با یک کارفرمای بالقوه برای شرایط کاری خود بیابند.

در ایالات متحده، زنان 57 درصد از نیروی کار را تشکیل می‌دهند، اما آنها تنها 25 درصد از متخصصان فناوری اطلاعات هستند. علیرغم پیشرفت شرکت‌های چندملیتی فناوری (گوگل، اپل، آمازون، هوآوی، سامسونگ، مایکروسافت، فیس بوک و غیره)، برابری در تیم‌های فنی و مدیریتی راهی طولانی در پیش دارد.

در صورت علاقه به موضوع زنان و آینده‌ی دیجیتالی آنها، گزارش مجمع جهانی اقتصاد، زنان در خط مقدم انقلاب صنعتی چهارم را نیز مطالعه کنید.

شرط هوشمند بودن انقلاب دیجیتال، فراگیر بودن آن است

کمبود مهارت‌های فعلی در هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات و مهندسی، فرصتی برای زنان است که هم به عنوان کارمند و هم به عنوان کارفرما، شکاف موجود را پر کنند. ایجاد مکانیسم‌هایی که اطمینان حاصل کند که کارآفرینان فناوری دسترسی آسان به سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) Venture Capital و همچنین سایر منابع تامین مالی دارند، بسیار مهم خواهد بود.

شرکت‌های بخش دیجیتال این مزیت را دارند که سرمایه کمتری نسبت به سایر شرکت‌ها دارند و نسبت به بخش‌های سنتی به کارکنان و فضای اداری کمتری نیز نیاز دارند. در کشورهایی که زنان برای دسترسی به سرمایه یا اجاره یا خرید املاک و مستغلات مشکل دارند، توانایی انجام کار بدون ساختمان‌های گران قیمت می‌تواند برای زنان کارآفرین تفاوت ایجاد شود.

فناوری‌های دیجیتال، که دورکاری و شبکه‌سازی را تسهیل می‌کنند و در عین حال دسترسی به اطلاعات را گسترش می‌دهند، در حصول اطمینان از رعایت فاصله فیزیکی و اطمینان از اشتراک‌گذاری اطلاعات در طول همه‌گیری کووید-19 بسیار مفید بوده‌اند. این بحران باعث ایجاد برخی تحولات در تعادل کار و زندگی شده است که ممکن است به خوبی برقرار شود. این تغییرات باید به سیاست‌هایی تبدیل شوند که تضمین کنند زنان سهم نامتناسبی از کار بدون دستمزد (والدین، وظایف خانگی و آموزشی) را بر عهده نخواهند گرفت، بلکه زمان و انرژی کافی برای گذاشتن نشان خود در علوم و نوآوری‌ها به منظور رویارویی موثر با چالش‌های اصلی زمان ما، مانند تغییرات آب و هوا، از دست دادن تنوع زیستی، بیماری‌های همه‌گیر، تخریب محیط زیست یا شهرنشینی ناپایدار در آینده را دارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *