رهبری متمرکز: چگونه خانم‌های با استعداد شکوفا میشوند

وبینار مشترک
وبینار آشنایی با استارتاپ‌ها، کسب‌وکارهای نوین و نحوه سرمایه‌گذاری در آن‌ها
فوریه 11, 2021
کسب و کار خانوادگی
5 ویژگی مشاغل پایدار خانوادگی
فوریه 15, 2021
نمایش همه

رهبری متمرکز: چگونه خانم‌های با استعداد شکوفا میشوند

پروژه رهبری متمرکز مک‌کینزی

رهبری متمرکز یکی از مدل‌های رهبری است که بر پاداش، جریمه و قدرت مشروع برای تاثیرگذاری بر رفتار پیروان آن متکی هست. این مدل توسط رنیس لیکرت (Renis Likert) و تیم تحقیقاتی وی در دانشگاه میشیگان (Michigan) پیشنهاد شد.

پروژه رهبری متمرکز مک‌کینزی، یک پروژه نوآوری جهت کمک به خانم‌های حرفه‌ای شاغل در مک کینزی و سایر کشورها است، که چهار سال پیش برای بررسی آنچه باعث ایجاد انگیزه و  ثبات در  رهبران خانم موفق میشود، آغاز به کار کرد. هدف  این پروژه  کمک به خانم‌های جوان بود تا در مسیرهای  رهبری حرکت کنند و در عین حال، مطالعه در مورد اینکه چگونه سازمان‌ها می‌توانند بهترین نتیجه را از این گروه با استعداد ببرند.

مورد مطالعاتی پروژه رهبری متمرکز مک‌کینزی

با اهداف ذکر شده در بالا، در این پروژه با بیش از 85 خانم در سراسر جهان (و چند مرد) که در زمینه‌های مختلف موفق هستند، مصاحبه شده است. این افراد رهبران  تیم‌های 10,000 نفری یا حتی بزرگ‌تر و یا 5 نفری یا حتی کوچک‌تر هستند. در حالی که مشخصات زندگی آن‌ها با هم متفاوت است، هر یک از آن‌ها هدف ایجاد تغییر در جهانی بزرگ‌تر از جهان خود را دارند. همه آن‌ها مایل به گفتگو در مورد تجربیات شخصی و ارائه بینش‌های خود در مورد آنچه برای ادامه دوره رهبری لازم است، بودند. همچنین در این دوره با متخصصان رهبری، روانشناسی، رفتار سازمانی و زیست‌شناسی مشورت شده و تجربیات صدها نفر از کارکنان در مک‌کینزی نیز غربال شده است.

مدل رهبری متمرکز از پنج ابعاد گسترده و بهم پیوسته تشکیل شده است:

  • اهمیت معنا: این واژه به معنای انگیزه‌ای است که باعث حرکت در زندگی و رضایتمندی در حیطه کاری می‌شود. همچنین شامل وظیفه‌شناسی و مشارکت‌های فردی است که منجر به ایجاد معنای عمیق‌تری در زندگی می‌شود.
  • مدیریت انرژی: این رکن برای رهبری متمرکز ضروری بوده و شناسایی موقعیت‌ها و شرایطی است که به تجدید سطح انرژی در طول ساعات ادارای و در خانه به خانم‌ها کمک میکند.
  • چهارچوب نگرشی افراد به دنیای اطراف: در زمان بحران و در صورت بروز مشکلات، رهبران خانم باید با دید مثبت یه تیم خود کمک کرده تا آنها بتوانند این دوره از بحران را بگذرانند.
  • اتصال: خانم‌ها میبایست افرادی را که برای بهبود عملکرد آن‌ها در مسیر رهبری موثر هستند را بشناسند و بتوانند دایره ارتباطات خود را وسیع کنند.
  • تعهد: مدیریت موقعیت‌های مختلف توسط رهبران خانم و داشتن اعتماد به نفس لازم برای پذیرفتن فرصت‌ها و خطرات ذاتی آن‌ها بسیار مهم است، زیرا قرار گرفتن در این موقعیت‌ها و تعهد به همکاری با دیگران آن‌ها را به سمت جلو حرکت می‌دهد.

حرف آخر

رهبری متمرکز برای مردان نیز قابل اجرا است، اگرچه  طی مطالعات بدست آمده  این مدل از رهبری، برای خانم‌ها موثرتر است زیرا آن را بر اساس تحقیق در مورد نیازها و تجربه‌های خاص آن‌ها بنا کرده‌اند. رهبری متمرکز بر روی سلامت جسم، عقل، سلامت احساسی و توانایی‌های روحی تمرکز کرده که شخص را در راه رسیدن به اهدافش یاری می‌کند. هدف مدل رهبری متمرکز، یاری کردن خانم‌ها به صورت فعالانه جهت کسب مهارت و افزایش اعتماد به نفس است که خروجی آن، تبدیل آن‌ها به رهبرانی تاثیرگذار است.

ترجمه و تلخیص از سایت مک‌کینزی 

در صورت علاقه به موضوع رهبری خانم‌ها، مقاله رهبری زنان: اهمیت آن در سازمان شما را نیز مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *