نکته‌ای که همیشه باید در کسب‌وکار خود به آن توجه کنید!

نوآوری و تحول دیجیتال
نوآوری و تحول دیجیتال: اهمیت‌ها و تفاوت‌ها
نوامبر 16, 2021
گردشگری سلامت
آیا بازار گردشگری سلامت در حال گسترش در جهان است؟
نوامبر 17, 2021
نمایش همه

نکته‌ای که همیشه باید در کسب‌وکار خود به آن توجه کنید!

برای کسب‌وکار خود الهام بگیرید

شبکه خودی‌های کارآفرین (Entrepreneur Insiders) یک جامعه آنلاین است که در آن متفکرترین و تاثیرگذارترین افراد در دنیای کسب‌وکار و در صحنه استارتاپ آمریکا به سوالات در مورد کارآفرینی و مشاغل پاسخ می‌دهند. سوال ایندفعه «چگونه برای اداره یک کسب‌وکار الهام می‌گیرید؟» بوده است که پاسخ آن توسط فریس رفاعی (Feris Rifai)، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Bay Dynamics نوشته شده است. که در ادامه به آن می‌پردازیم.

بسیاری از ما زندگی خود را صرف تلاش برای تبدیل شدن به بهترین نسخه از خود می‌کنیم. ما بارها و بارها خودمان را بازآفرینی می‌کنیم و چالش‌ها را برای کشف فرصت‌های جدید در آغوش می‌گیریم که در نهایت ما را در مکان بهتری قرار می‌دهد. راه‌اندازی یک کسب‌وکار شامل یک سفر مشابه رشد فردی است، و این سفر چیزی است که هر روز به من الهام می‌بخشد.

موفقیت در یک شب به دست نمی‌آید. این فرایندی است که مستلزم رسیدن کسب‌وکار شما به جایی است که باید باشد، به محیط همیشه در حال تغییر اطراف خود واکنش نشان دهید تا بتوانید در این مسیر تفاوت درست و غلط را بیاموزید. من از صمیم قلب از این فرایند لذت می‌برم، به خصوص در مورد غلبه بر چالش‌ها، یک نقل قول از وینستون چرچیل، نخست وزیر انگلیس که «آدم بدبین گرفتاری را در هر فرصتی می‌بیند؛ آدم خوش بین فرصت را در هر گرفتاری می‌بیند.» باعث می‌شود غلبه بر چیزی که در ابتدا ممکن است مانند یک مانع غیرقابل عبور به نظر برسد، من را الهام می بخشد زیرا می‌دانم که در نهایت نتیجه آن، شرکت من را در مکان بهتری قرار می‌دهد. زیرا اگر به خودم اجازه بدهم طعمه این فکر شوم که غلبه بر مانع غیرممکن است، شرکت من ضرر خواهد کرد.

برای مثال، فرض کنید یک رقیب جدید وارد حوزه کسب‌وکار شما می‌شود. می‌توانید به این چالش فکر کنید که «این می‌تواند بخشی از کسب‌وکار ما را از بین ببرد» یا می‌توانید در عوض، شرکت رقیب را بررسی کنید و آنچه را که آنها به مشتریان خود ارائه می‌دهند را عمیقا تحلیل کنید و سپس تغییراتی را در شرکت خود ایجاد کنید تا بتوانید ارزش بیشتری را سبت به قبل ارائه دهید. در نهایت، به دلیل آن چالش، چیز بهتری خلق می‌کنید، زیرا فرصت را غنیمت شمردید و رقبا را شکست دادید. هنگامی که ذهنیت خود را به این شکل تغییر می‌دهید که «من این مشکلات را حل می‌کنم»، الهام گرفتن آسان است. این طرز فکر شما را قادر می‌سازد تا فرصت‌های باورنکردنی را ایجاد کنید. شما معمولا برای رسیدن به موفقیت بزرگ در یک خط مستقیم راه نمی‌روید، زیرا اگر دستیابی به آن آسان بود، بقیه نیز آن را انجام می‌دادند. من از سفر بادخیز استقبال می‌کنم و مشتاقانه منتظرم تا بفهمم هر پیچ‌وتابی به کجا منتهی می‌شود.

مردم نیز در این سفر به من الهام می‌بخشند. من در تلاش برای رسیدن به یک هدف، از طوفان فکری ایده‌های جدید، گوش‌دادن به نظرات مختلف و شرکت در بحث‌هایی که ممکن است داغ باشند لذت می‌برم. من از آنها می‌آموزم و آنها از من یاد می‌گیرند. همه چیز در مورد کار کردن با یکدیگر برای تبدیل چالش‌ها به فرصت‌هایی برای بهتر کردن فرایند و عملکرد شرکت است. افراد پرشور اغلب بیشتر از خودم به من، الهام و انگیزه می‌دهند.

اینکه همیشه در حال الهام گرفتن از انسان‌ها و محیط باشید یک انتخاب است. این یک انتخاب مهم است، زیرا در پایان روز، می‌تواند شرکت شما را از بقیه جدا کند. اگر این الهام را از دست بدهید، به احتمال زیاد به ضرر شما تمام خواهد شد.

 

منبع سایت فورچون

 

مدرسه کسب و کار تکاپو  اولین مدرسه نسل چهارم کشور است که برای ارتقای دانش کسب‌وکارهای کشور عزیزمان ایران با برگزاری دوره‌هایی در این خصوص تلاش می‌کند. شما می‌توانید برای رشد کسب‌وکار خود در دوره‌های ما شرکت کنید.

 

مدرسه کسب و کار نکاپو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *