رهبری زنان چه جایگاه و اهمیتی در سازمان شما دارد؟

گردشگری تجاری
گردشگری تجاری
نوامبر 21, 2021
گردشگری آموزشی
گردشگری آموزشی چه مزایایی دارد؟
نوامبر 22, 2021
نمایش همه

رهبری زنان چه جایگاه و اهمیتی در سازمان شما دارد؟

اهمیت موضوع رهبری زنان در سازمان‌ها

تاکید بر اهمیت رهبری زنان در سازمان‌ها

جهان همیشه به یک سیستم رهبری صحیح و عالی چه در سیاست و چه در تجارت، نیاز مبرم داشته است. زمانیکه صحبت از رهبری زنان می‌شود، همیشه یک سوال پیش می‌آید که چرا رهبری زنان در دنیای ما بسیار مهم است؟ بر اساس یک گزارش، رشد کسب‌وکارهای تحت مالکیت زنان 1.5 برابر از رشدی که کلیه کسب‌وکارهای جدید داشتند، پیشی گرفته است.

ویژگی‌های یک رهبر بزرگ هرگز وابسته به جنسیت نبوده است. زیرا که  قدرت و ویژگی‌های شخصیتی یک فرد، ویژگی‌های رهبری یک فرد را تشکیل می‌دهد.

با این حال، معمولا دیده می‌شود که وقتی زنان به عنوان یک رهبر، قدرت را به دست می‌گیرند، معمولا در مقایسه با همتایان مرد خود کمتر تشویق شده و به عنوان رهبران قدرتمند تلقی نمی‌شوند.

ویژگی‌های رهبران زن

داشتن رهبر خانم در هر سازمانی منجر به ایجاد یک محیط مثبت‌تر در اطراف می‌شود. زنان ممکن است همیشه متوجه نشوند که چقدر برای موفقیت در نقش‌های رهبری آماده هستند، اما پتانسیل و قابلیت‌های آنها غیرقابل انکار است.

همدلی، نگرش باز، توجه، مدیریت بحران، انجام چند کار به طور هم‌زمان، و ارتباطات، برخی از ویژگی‌های ذاتی رهبران زن است که باعث می‌شود که بتوانند با تیم خود هماهنگی بیشتری داشته باشند.

چرا رهبری زنان برای سازمان شما مهم است؟

امروزه، بسیاری از مشاغل و صنایع دریافته اند که زنان در رهبری نه تنها مزایای مهمی به همراه دارند، بلکه حضور آنها در دفترکار، اتاق هیئت مدیره، رویدادها و کنفرانس‌ها نیز غیرقابل جایگزین هستند.

اینکه چرا ارتقای رهبران زن باید اولویت اصلی هر سازمانی باشد، در زیر بیان شده است:

1. رهبران زن می‌توانند به کاهش شکاف جنسیتی دستمزد کمک کنند

شکاف جنسیتی دستمزد پدیده‌ای است که علیرغم چندین دهه پیشرفت در سازمان‌ها و محیط‌های کاری همچنان ادامه دارد. مدت زیادی است که سازمان‌ها در حال پیدا کردن راهی برای کاهش این شکاف جنسیتی  هستند. یکی از راه‌حل های امیدوارکننده، رهبری زنان در سازمان‌ها است.

شکاف جنسیتی دستمزد بیشتر شبیه شکاف فرصت‌های جنسیتی است. دیده شده است که وقتی مردان و زنان پیشرفت خود را از صفر شروع می‌کنند، معمولا فرصت‌های بیشتری برای مردان در موقعیت‌های رهبری پردرآمدتر است.

برای مبارزه با این مشکلات، پیشنهاد می‌شود که زنان در سمت‌های رهبری در سازمان‌ها قرار گیرند، زیرا وجود آنها در کاهش شکاف دستمزد  بسیار موثرتر است.

2. دیدگاه‌های مختلف رهبران زن می‌تواند به ابداع راه‌حل های موثر کمک کند

تجارب و دیدگاه‌های گوناگون نقش مهمی در ایجاد نوآوری دارند، زیرا دیدگاه‌های مختلف منجر به تصمیم‌گیری بهتر می‌شوند. بنابراین سازمان‌هایی که دارای سطوح بالاتری از تنوع جنسیتی هستند، معمولا  از سازمان‌هایی که درصد تنوع کمتری دارند، بیشتر رشد می‌کنند.

وقتی زنان رهبر می‌شوند، مهارت‌ها، دیدگاه‌های متفاوت و تفاوت‌های ساختاری و فرهنگی را به همراه خود می‌آورند که در نهایت راه‌حل‌های موثری را برای شرکت‌های که اکثریت آن را مردان هدایت می‌کند، ابداع می‌کنند. با دیدگاه‌های متفاوت و احساس آگاهی، زنان می‌توانند جزئیات دقیق‌تری را بررسی و با تجزیه و تحلیل خاص خود به عمق مسایل پی ببرند.

3. کسب‌وکار با تنوع جنسیتی؛ دستیابی به نتیجه مالی بهتر

هر چه یک محل کار متنوع‌تر باشد، ایده‌های مختلف بیشتر در کنار هم قرار می‌گیرند و در نتیجه به رشد و پایداری هر سازمان کمک می‌کنند. تنوع جنسیتی در محیط کار فقط مربوط به مردان در مقابل زنان در نقش‌های رهبری نیست، بلکه در تمامی قسمت‌های هر سازمان است.

تنوع جنسیتی در محل کار باید هدف هر شرکتی باشد. این امر باعث افزایش بهره‌وری، خلاقیت، بهبود عملکرد، حفظ کارکنان و افزایش همکاری می‌شود. طبق یک مطالعه، اکثر شرکت‌های دارای تنوع جنسیتی ۲۱ درصد بیشتر احتمال دارد که سودآوری بالاتر از حد متوسط را تجربه کنند. بنابراین، هرچه کسب‌وکارها بیشتر بر جذب استعدادهای متنوع تمرکز کنند، احتمال افزایش عملکردشان بیشتر می‌شود.

4. رهبران زن مربیان بهتری هستند

قدرت الگوها را نمی‌توان انکار کرد. صرف نظر از جنسیت، همه افراد به مربیان خوبی نیاز دارند که بتوانند به آنها در پیشرفت شغلی کمک کنند. در زمینه‌های آموزش و راهنمایی کارکنان جوان، رهبران زن در مقایسه با مردان، مربیان بهتری هستند.

یکی از موانعی که زنان با آن روبرو هستند این است که کمتر  علاقه دارند تا توسط مردان آموزش ببینند. البته عکس این موضوع نیز صادق است. طبق یک مطالعه، 29 درصد از زنان معتقدند که جنسیت آنها مانعی برای پیشرفت خواهد بود. برای غلبه بر این مانع، مهم است که زنان در موقعیت‌های رهبری قرار گیرند، تا بتوانند نسل بعدی رهبران زن را توانمندساخته و به طرز درخشانی آموزش دهند.

5. زنان می‌توانند در موقعیت‌های پر خطر مذاکره کنند

حضور زنان در تیم می‌تواند فرایندها را بهبود بخشد و کار گروهی را افزایش دهد. به طور مشابه، گروه‌هایی که تعداد زنان بیشتری دارند بهتر است در مکالمات، نوبتی حضور داشته باشند، بنابراین می‌توان از دانش و مهارت گروه‌ها بیشترین بهره را می‌برند.

در کسب‌وکارها و سازمان‌ها دیده شده است که زنان در مذاکره و انجام معاملات حتی در موقعیت‌های پرخطر، موثرتر هستند. آنها می‌توانند به توافقاتی دست یابند و در جایی که گاها مردان موفق نمی‌شوند، معامله کنند، اما ابتدا باید به آنها مناصب رهبری و اقتدار داده شود.

حرف آخر

رهبران زن نیاز قرن بیست‌ویکم هستند. برای اینکه زنان در عصر حاضر، کارآمدتر باشند و نیروهای بالقوه خود را آشکار کنند، برای سازمان‌ها مهم است که با قرار دادن آنها در نقش‌های رهبری، به آنها اقتدار دهند. همچنین سازمان‌‌ها باید تنوع جنسیتی در محل کار را تشویق کنند. از آنجایی که تحقق این امر، کار سختی است، نیاز به حمایت و همکاری همه افراد سازمان دارد.

منبع

مقاله مرتبط، رهبری متمرکز: چگونه خانم‌های با استعداد شکوفا میشوند را نیز می‌توانید مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *