اعتماد بین رهبران و اعضای تیم
اهمیت ایجاد اعتماد بین رهبران و اعضای تیم
ژانویه 2, 2022
کارآفرینی بین نسلی
کارآفرینی بین نسلی: احیای کسب‌و‌کارهای خانوادگی
ژانویه 4, 2022
نمایش همه

آیا کسب‌وکار خانوادگی شما برای رشد جهانی آماده است؟

چرا باید کسب‌وکار خانوادگی شما برای رشد جهانی آماده شود؟ با چه چالش‌هایی در  این فرایند جهانی شدن مواجه هستید؟ جهان امروز یک پارادوکس کامل است. از یک طرف پلتفرم‌های مبتنی برابر، اتصال یکپارچه ویدیویی و زنجیر‌ی بلوکی، ابزارهایی را به شرکت‌ها می‌دهند تا بتوانند تجارت و کسب‌وکار خود را در تمام مناطق کشور خود یا سراسر جهان گسترش دهند.

اما متاسفانه همه چیز به همین سادگی که به نظر می‎رسد، نیست! یک بیماری همه‌گیر مثل کرونا می‌‎تواند به‌طور ناگهانی تمام برنامه‌های بازاریابی و تولید شرکت‌ها را بر هم بزند و سفرهای تجاری را متوقف کند. خنده‌دار نیست که یک کشتی کانتینری که در کانال سوئز گیر کرده است، می‎تواند به تنهایی کل زنجیره تامین جهانی هر صنعت را مسدود کند؟ حتی اختلالات قابل پیش‌بینی‌تر مانند توافق‌نامه‌های تجاری و موانع آن‌ها، پیچیدگی‌های انجام کسب‌وکار در دنیایی که هر روز دیجیتالی‌تر از دیروز می‌شود را آشکار می‌کند.

حتی قبل از شیوع بیماری کرونا، شرکت‌‎های خانوادگی جاه‌‎طلب که قصد رشد جهانی را داشتند، برای گسترش حضور خود در منطقه‎ و جهان برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای می‌کردند و تمام جوانب امر و خطرات این کار را می‌سنجیدند. پاسخ‎‌دهندگان به نظرسنجی اخیر دلوئیت پرایوت (Deloitte Private) گفتند که بیشتر نگران تشدید تعرفه‏‌ها و عوارض تجاری، حملات سایبری، هزینه مواد خام و همچنین عدم اطمینان اقتصادی در داخل کشور خود و سراسر جهان هستند. هر کدام از موارد بالا می‌تواند وضعیت یک شرکت را دستخوش مشکلات مختلفی کند.

درباره نوآوری در کسب‌وکارهای خانوادگی بخوانید: نقش نوآوری در کسب و کار خانوادگی

عکس‌العمل‌های سریع

هیچ دو شرکت خانوادگی شبیه هم نیستند. پیچیدگی ساختاری و هنجارهای فرهنگی در این شرکت‌ها بسیار متفاوت است. حتی در یک منطقه، تمام کسب‌وکارهای خانوادگی مثل هم عمل نمی‌کنند. برخی از شرکت‌های خانوادگی چینی که به دنبال گسترش و ورود به بازارهای دیگر هستند، ممکن است چندین دهه قدمت داشته باشند و هنوز تحت نظارت بنیانگذاران خود باشند؛ در حالی که یک شرکت مشابه ژاپنی که چشم‌‏اندازهای جهانی خود را بررسی می‏کند ممکن است یک تاریخ ۵۰ ساله داشته باشد.

چیزی که در همه این کسب‌وکارها مشترک است، این است که شرکت‌های خانوادگی برای رشد و تبادل ایده‌ها نیاز به دسترسی جهانی دارند: یک کسب‌وکار که در نسل اول قرار دارد، ممکن است به همان اندازه راهنمایی نیاز داشته باشد که یک سازمان قدیمی و برعکس. دسترسی به شبکه جهانی می‏تواند به شفافیت چشم اندازهای رقابتی شرکت شما در بازارهایی، زنجیره تامین و همچنین وضع مقررات و مالیات کمک کند.

چنین شبکه‌ای می‌تواند به شرکت خانوادگی شما کمک کند تا از چالش‌هایی که پیش می‌آيند به راحتی عبور کنید. مثلا تغییرات مستمر ژئوپلیتیک و عدم اطمینان کسب‌وکار، فوریت شرکت شما برای تضمین سرمایه در برابر تغییرات آب و هوایی را افزایش می‎دهد.

بسته شدن شکاف‌های فرصت

ارتباطات جهانی می‌تواند به یک شرکت اعتماد، راهنمایی و منابع بدهد تا فرصت‎های خارج از بازارهای موجود خود را بشناسد و آن‌ها دنبال کند.

آگریستو (Agristo)، یک شرکت خانوادگی مستقر در بلژیک که سیب‌زمینی سرخ کرده و محصولات سیب‌زمینی منجمد را در ۱۲۰ کشور به فروش می‌‎رساند، قبل از اینکه روی نرم‌افزارهایی سرمایه‌گذاری کند که به آن کمک کند تا در مسیر دیجیتالی شدن قدم بردارد، به دنبال تخصص و پیدا کردن همکارانی مشابه خودش در شبکه جهانی گشت.

فراتر از استراتژی فناوری اطلاعات و عملیات، شبکه آگریسو همچنین چشم‌اندازهای بازار را بررسی می‌کند که باعث می‌شود تا محصولات منحصر به فرد را به برخی بازارها معرفی کند. تصمیم‌گیری متمرکز شبکه نیز به آگریستو کمک می‌کند تا به نوسانات تجاری و اقتصادی واکنش نشان دهد. در سال ۲۰۱۸، توافق‌نامه تجارت آزاد آمریکای شمالی که مورد مذاکره مجدد قرار گرفت، تعرفه‏‌های بیشتری را بر سیب‌زمینی سرخ شده منجمد ساخت ایالات متحده اعمال کرد که هزینه آن‌ها را در مکزیک افزایش داد و شکاف رقابتی خوبی برای آگریستو ایجاد کرد.

هانلور راس (Hannelore Raes)، مدیرعامل آگریستو (Agristo)، می‌گوید: «هر تصمیمی که می‌گیریم – چه به نوآوری، استراتژی یا فرآیندهای تولید ما مرتبط باشد چه نه – در مدت زمان بسیار کوتاهی صورت می‌گیرد».

چگونه یک شرکت خانوادگی موفق می‌شود؟

یک شرکت خانوادگی ۲۰۰ ساله ژاپنی به ارزش ۲.۵ میلیارد دلار در تمام مدتی که کرونا در حال گسترش در جهان بود، پیشرفت کرده و شرایط بازار غیرقابل پیش‎بینی را پشت سر گذاشته است. همسویی استراتژی کسب‌‏وکار، رهبری یک مدیر عامل حرفه‌‎ای که از اعضای خانواده نبود و ارزیابی مستمر خانواده از نقاط قوت این شرکت بود. ساختار اصلی این شرکت، با استفاده از راهنمایی‌های شبکه جهانی خود، استراتژی‌های ژاپنی و غربی را در هم می‌آمیزد و ساختارهای مالی خارجی را در برمی‌گیرد.

تنها ۳۵ درصد از شرکت‌های خانوادگی مورد بررسی دیلویت (Deloitte) گفتند که اهداف تجاری آن‌ها با اهداف خانواده مطابقت دارد و کمتر از یک سوم از پاسخ‌دهندگان بیان کردند که خانواده‌های‎ آنها در مورد توسعه آینده کسب‌وکار موافق هستند. با این حال، برای موفقیت یک شرکت خانوادگی، هم‌سویی روی عواملی مانند شفافیت، برنامه‌ریزی جانشین‌‎پروری چند نسلی، آماده‌سازی نسل در حال رشد برای رهبری و رهبری عمل‌گرایانه، بسیار حیاتی است.

حرف آخر

اگر شرکت خانوادگی‌تان در حال آماده شدن برای توسعه و رشد جهانی است، یک شبکه جهانی می‌تواند تمام دسترسی شما را به تخصص منطقه‌ای و محلی در بازارها، بخش‌های مختلف، قوانین و فرصت‌های متنوع و متغیر در اختیار شما قرار دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.