چرا باید به یک شتاب‌دهنده بپیوندید؟

اعتماد به رهبری
اعتماد به رهبری، تغییر سازنده در سازمان‌ها ایجاد می‌کند
نوامبر 27, 2021
جلب اعتماد کارمندان توسط رهبر
5 نکته برای جلب اعتماد کارمندان توسط رهبر
نوامبر 30, 2021
نمایش همه

چرا باید به یک شتاب‌دهنده بپیوندید؟

برای علاقه به یک شتاب‌دهنده بپیوندید!

سرمایه‌گذاری که اکثر شتاب‌دهنده‌ها در آمریکا انجام می‌دهند، 20 تا 50 هزار دلار است. این مبلغ دلیل خوبی برای پیوستن به یک شتاب‌دهنده نیست. دلیل پیوستن به یک شتاب‌دهنده، علاقه است. علاقه‌ای که از سوی شبکه مربیان، حامیان مالی، شرکت‌های همتای شما و علاقه‌ی «شدید» یک مدیر برنامه خوب دریافت می‌کنید که شما را به سمت جلو «شتاب» می‌دهد.

برای بهره بردن از مزایا سخت کار خواهید کرد و جنبه سرگرمی هم خواهد داشت!

شتاب‌دهنده‌ها با ایجاد شبکه‌ای از مربیان و همتایان برای کمک، ارتباط و پشتیبانی، برای استارتاپ‌ها ارزش آفرینی می‌کنند. این انجمن چرخه توسعه، نوآوری و تکرار را هدایت می‌کند که در آینده بتوانید با رشدی چند برابر، به تنهایی به آن دست پیدا کنید. شما باید به چشم‌انداز کارآفرینی خود متعهد باشید تا از مزایای یک شتاب‌دهنده  بهره‌مند شوید. روزهای شما صرف دیدار با مربیان، ارائه‌ چشم‌انداز، دریافت بازخورد انتقادی و تجدید نظر در مفروضات شما خواهد شد. عصرهای شما مملو از مشارکت همسالان و فعالیت‌های اجتماعی خواهد بود، و شب،های شما باید توسعه فناوری و عملیات تجاری را جذب کند. برای به دست آوردن مزایای این فرایند، تیم شما باید به اندازه کافی بالغ باشد تا بتواند ورودی‌ها را ترکیب کند و استقامتی نزدیک به مافوق بشر داشته باشد.

در صورت تمایل مقاله‌ی راهنمای سرمایه‎‌گذاری در تجارت‎‌های بین‌المللی را نیز مطالعه کنید.

شتاب‌دهنده برتر به جذب سرمایه کمک می‌کند

یک شتاب‌دهنده خوب درهای موفقیت را برای شما باز می‌کند و اعتبار زیادی را برای کارآفرین فراهم می‌کند. اجرای برنامه‌های خوب به طور قابل ملاحظه‌ای احتمال حضور سرمایه‌گذاران بالقوه را با شرکت در برنامه و سرمایه‌گذاری آنها را افزایش می‌دهد. حتی اگر کارآفرینی با ارتباطات زیاد و سابقه کار خوب هستید، ترکیب «نتیجه برنامه‌ریزی شده برای شما» یا به اصطلاح “at-bats”  که می‌توانید با سرمایه‌گذاران خوب در طول برنامه و در روز نمایشی دریافت کنید، معمولا چند برابر کارهایی هستند که می‌توانید به تنهایی انجام دهید.

شتاب دهنده مناسب برای شرکت شما به عوامل متعدد و متنوعی بستگی دارد – اما یک موضوع جهانی است – سعی کنید مطمئن شوید برنامه‌ شما انتظارات شما را برآورده می کند.

برای تعیین اینکه کدام برنامه برای شما بهترین است، باید به تعدادی از ویژگی‌ها را در نظر بگیرید. در اینجا چند مورد از متداول‌ترین موارد بیان شده است:

محل شتاب‌دهنده‌ها و محل شرکت شما برای بلند مدت: شتاب‌دهنده‌ها همه به دنبال مشارکت دادن جامعه خود برای کمک به استارتاپ‌ها هستند. در حالی که برخی از شتاب دهنده‌های ملی می‌توانند واقعا با مربیان در سراسر کشور تعامل داشته باشند، بخش عمده‌ای از کمک‌ها از سوی جامعه محلی خواهد بود. زمانیکه شرکت شما در محل مناسبی باشد، شما سرمایه‌گذاران محلی بیشتری خواهید دید و احتمالا گروه‌های بلندمدت با سایر شرکت‌ها ایجاد خواهید کرد.

مقاله تفاوت بین شتاب دهنده ها و انکوباتورها چیست را نیز مطالعه کنید.

کیفیت و مشارکت شبکه رهبری و مربیان: شما به مربیان برتر نیاز دارید، و مهم‌تر از آن، برنامه‌ای که تعامل واقعی را تقویت کند. فرقی نمی کند در سیلیکون ولی، بوستون، مدیسون باشید یا ویسکانسین. در بسیاری از مناطق جغرافیایی مربیان بزرگی وجود دارد. واداشتن آن مربیان به موضوعی فراتر از سر و صدا و تعامل، بزرگترین تمایز است.

شتاب‌دهنده‌ها و حرفه‌ای‌ها: بسیاری از شتاب‌دهنده‌ها به طور خاص بازارها یا صنایع خاصی را هدف قرار می‌دهند. حتی برنامه‌های منطقه‌ای نیز تمایل دارند در بازارهایی که تا حدودی «بومی» صحنه فناوری محلی یا پیشینه رهبری هستند، مهارت‌های بهتری داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که برای ارزیابی این اهداف، برنامه‌ی شرکت‌هایی که قبلا موفق به جذب سرمایه شدند را  عمیقا بررسی کنید. پشت‌کار یعنی تماس‌های تلفنی زیادی برقرار کنید و سوال بپرسید. شتاب دهنده‌ها باید انتظار داشته باشند که شما چند ساعت را صرف کند و کاو در جزئیات برنامه شتابدهی آنها کنید و به سوابق شرکت‌های قبلی نگاه کنید. با شرکت‌های استارتاپی موفق و حتی شرکت‌هایی که شکست خورده‌اند، صحبت کنید. با مربیان، حامیان مالی و سرمایه گذاران صحبت کنید. شما به مدت سه تا شش ماه 24×7 این رویا را زندگی خواهید کرد. ارزش یک سرمایه‌گذاری زمانی است که مطمئن شوید، گزینه‌ی درست را برگزیدید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *