خود رهبری (Self Leadership) چیست و محورهای اصلی آن کدامند؟

ریسک‌های صادرات
ریسک‌های صادرات را بشناسید و از آنها اجتناب کنید!
نوامبر 23, 2021
اعتماد به رهبری
اعتماد به رهبری، تغییر سازنده در سازمان‌ها ایجاد می‌کند
نوامبر 27, 2021
نمایش همه

خود رهبری (Self Leadership) چیست و محورهای اصلی آن کدامند؟

مقدمه‌ای بر خود رهبری

در مورد اهمیت رهبری دیگران مطالب زیادی نوشته و درباره‌ی آن صحبت شده است. اما در مورد رهبری خودمان چطور؟

من بر این باورم که توانایی ما در خود رهبری پیوندهای عمیق و واضحی با توانایی ما در رهبری دیگران دارد. خود رهبری در نهایت بر توانایی ما برای رسیدن به موفقیت در هر تلاشی که انجام می‌دهیم تاثیرگذار است.

اما، به قول قدیمی‌ها، گاهی اوقات ما «بدترین دشمن خود» هستیم. این به این دلیل است که ما فراموش می‌کنیم که از خود مراقبت کنیم و غرق در کارهای روزمره و رهبری تیم یا سازمان خود می‌شویم.

فراموش کردن خود، یک خطر است زیرا اگر از خود مراقبت نکنیم، به سختی می‌توانیم از دیگران مراقبت کنیم و حتی نمی‌توانیم درباره رهبری آنها فکر کنیم. در حالی که خود رهبری، یک مفهوم واضح است، ما در این مقاله به معرفی چهار محور اصلی برای موفقیت در خود رهبری می‌پردازیم.

این چهار محور، ایده‌هایی برای قدرت در خود رهبری روزانه بوده و  از برخی از رهبران برجسته تاریخ الهام گرفته شده است.

چهار محور اصلی خود رهبری

1. برنامه خود را بدانید!
2. به تغذیه خود (چه روحی، جه جسمی) اهمیت دهید!
3. به کارهای کوچک اهمیت دهید!
4. بعد از هر شکست برخیزید!

برنامه خود را بدانید!

استیون کاوی، نویسنده کتاب «7 عادت افراد بسیار موثر» می‌گوید: «همیشه با در نظر گرفتن آخر هرکاری، آن را شروع کنید.»

اهداف خود را  تعیین کنید، این اولین محور برنامه شماست. باید یک تصویر ذهنی از قبل و بعد شروع برنامه داشته باشید و این با ارزیابی صادقانه و شفاف از وضعیت فعلی شما شروع می‌شود. در غیر این صورت، اگر ندانید کجا هستید، چگونه می‌دانید به کجا می‌روید؟

به قول سخن معروف سقراط: «خودت را بشناس.»

هنگامی که وضعیت فعلی و آینده خود را شناختید، می‌توانید کار سخت رسیدن به اهداف کوچکی را که شما را به خط پایان نزدیکتر می‌کند، شروع کنید.

همیشه آماده‌ی سازگاری با شرایط در حال تغییر و برنامه‌ریزی نشده در طول مسیر باشید، زیرا آنها اجتناب‌ناپذیر هستند. بهترین رهبران دارای بینش هستند اما می‌توانند در صورت لزوم مسیر خود را تغییر دهند.

به تغذیه خود(چه روحی، جه جسمی) اهمیت دهید!

به زبان ساده، اگر به تغذیه خود اهمیت ندهیم و نفس نکشیم نمی‌توانیم زندگی کنیم. علاوه بر این، اگر یاد نگیریم، نمی‌توانیم رشد کنیم. این ایده را یک قدم بیشتر بسط می‌دهیم. برای مثال:

اگر رشد نکنیم، نمی‌توانیم دیگران را رشد دهیم.

مارشال گلداسمیت، مربی مشهور رهبری و نویسنده کتاب “What Got you Here, Won’t Get You There” به معنی چیزی که شما را به اینجا رساند، شما را به آنجا نمی‌رساند؟ (منظور از این جمله و اسم کتاب، غلبه بر ویژگی‌های شخصیتی و رفتارهایی است که شما را از دستیابی به موفقیت بیشتر باز می‌دارد.) می‌گوید:

«برای کمک به پیشرفت دیگران، از خودتان شروع کنید.»

زمانی شنیدم که جان ماکسول، یکی دیگر از مربیان، نویسنده و مربی رهبری، ایده زیر را در مورد اهمیت مراقبت از خود ارائه کرده است:

«اگر تا به حال پرواز کرده‌ باشید، شنیده‌اید که مهماندار می‌گوید: «اگر با بچه‌ها سفر می‌کنید یا در کنار کسی هستید که نیاز به کمک دارد، ابتدا ماسک را روی صورت خود بگذارید و سپس به او کمک کنید.»

محور دوم (تغذیه خود) به این معنی است که قبل از اینکه بتوانیم دیگران را رهبری کنیم، ابتدا باید بتوانیم از دیگران به صورت شایسته پیروی کنیم. این نیاز به تغذیه بدن، ذهن و روح ما دارد.

در صورت علاقه به موضوع رهبری زنان، مقاله  رهبری زنان چه جایگاه و اهمیتی در سازمان شما دارد  را مطالعه کنید.

به کارهای کوچک اهمیت دهید!

سام پارکر و مک اندرسون، نویسندگان کتاب 212 درجه این استعاره الهام بخش را در مورد تلاش بی‌دریغ در هر کاری که انجام می‌دهیم، ارائه می‌دهند:

«در 211 درجه، آب گرم است. در دمای 212 درجه می‌جوشد، و با آب جوش، بخار تولید می‌شود، و بخار می‌تواند یک لوکوموتیو را به حرکت درآورد.

سومین محور (به کارهای کوچک اهمیت دهید!) درباره کارهای روزمره است. این ستون به ما یادآوری می‌کند که کارهای به ظاهر کوچک می‌توانند در رقابت و برنده شدن تفاوت ایجاد کنند. وقتی خسته هستیم، روبروی دیوار قرار می‌گیریم، وقتمان را از دست می‌دهیم یا ایده‌ای نداریم، آن وقت است که سخت تلاش می‌کنیم و راهی برای انجام یک کار دیگر پیدا می‌کنیم.

وینس لومباردی، مربی تالار مشاهیر فوتبال می‌گوید: « اینچ‌ها (هر اینچ معادل 2.54 سانتی‌متر است) در مسیر شما باعث قهرمانی می‌شود.»

بعد از هر شکست برخیز!

توماس ادیسون به طور تصاعدی بیشتر از موفقیت‌هایی که داشت، شکست خورد. اما به قول خودش: «من شکست نخورده‌ام. من فقط ده هزار راه را پیدا کردم که کار نمی کند.»

چهارمین و آخرین محور (بعد از هر شکست برخیزید!) به ما یادآوری می‌کند که در راه رسیدن به خط پایان، ممکن است زمین خورده و سقوط کنیم، همینطور گاهی اوقات به اندازه کافی سریع نخواهیم بود، اما مهم این نیست که چند بار شکست می‌خوریم، بلکه مهم این است که چند بار شکست را می‌پذیریم  و دوباره شروع می‌کنیم.

نقل قول دیگری از جان ماکسول نیز در این باره وجود دارد :«شما موفق نخواهید شد، مگر اینکه مایل به شکست باشید.»

سخن آخر

واقعیت سخت مقوله‌ی رهبری این است که مردم با وجود سلسله مراتب و اقتدار رسمی، انتخاب می‌کنند که از چه کسی پیروی کنند. بنابراین، رهبران شایسته پیروی، ابتدا با ثابت کردن قدرت در رهبری روزانه خود، حق رهبری دیگران را به دست آورده‌اند. خود رهبری به آنها این امکان را می‌دهد که بهترین‌های خود را ارائه دهند و در عین حال همه را به سمت موفقیت هدایت کنند.

نویسنده: الن دیرک (Alan Derek)

منبع

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *