چگونه مدیران پروژه می‌توانند برای انقلاب چهارم صنعتی آماده شوند؟

تدوین یک استراتژی صادراتی
ژوئن 27, 2021
برنامه‌ریزی جانشین‌پروری برای کسب‌وکارهای خانوادگی: ایجاد الگو، مدل و پایداری اینگونه کسب‌وکارها
ژوئن 30, 2021
نمایش همه

چگونه مدیران پروژه می‌توانند برای انقلاب چهارم صنعتی آماده شوند؟

از دهه‌های گذشته تا امروز، رابطه بین انسان‌ها و فناوری روز به روز در حال گسترش است. ظهور هوش‌ مصنوعی باعث سرعت‌ بخشیدن به این ارتباط شده است. «جوزف عون»، در کتاب خود (Robot-Proof)، خاطر‌نشان‌کرد که این افزایش سریع در دسترسی به داده‌ها، تعامل انسان، ربات و توسعه فنی پیشرفته، دوره جدیدی را آغاز کرده‌است. دوره‌ای که باعث تحول در تجارت، ایجاد صنایع جدید و نوآورانه و تغییر در بازار کار شده‌است.

تحول دیجیتال و مدیریت‌پروژه

این دوره جدید یا «انقلاب صنعتی چهارم (4IR)»، یک تحول دیجیتال را در سراسر صنایع، از جمله مدیریت‌پروژه آغاز کرده‌ است. به منظور دستیابی به مزایای رقابتی، سازمان‌ها اکنون باید از فناوری و داده‌ها برای توسعه استراتژی، اجرا و تحویل پروژه استفاده کنند.

تحول دیجیتالی نظریه جدیدی نبوده و مختص به شرکت‌هایی که سیستم‌های قدیمی دارند نیست. این امر بیشتر مربوط به مدیران پروژه است که نیاز به نوآوری را تشخیص دهند و از چهارچوبی برای مشاهده فرآیندهای عملیاتی و مدل‌های تجاری به روش‌های تصاعدی استفاده کنند.

تحول دیجیتال عبارت است: از تلفیق فناوری و داده‌ها برای شناسایی و اجرای روش‌های برتر استراتژیک و تاکتیکی، به حداکثر رساندن رفاه انسان و پذیرفتن اصول چابکی در تمام جنبه‌های یک سازمان. این موضوع مربوط به نوآوری و فرصت‌ها است که رهبران سازمان‌ها بر ارائه ارزش و تجارب مشتری در خدمات و محصولات ارائه شده تاکید دارند.

چگونه مدیر پروژه، تحول دیجیتال را در رهبری پذیرفته است؟ در اینجا چهار صلاحیت اصلی وجود دارد که مهارت‌های رهبری و رویکردهایی که مدیران پروژه می‌توانند برای نوآوری در صنعت از طریق تحول دیجیتال بکار برند ترکیب می‌کند.

با چهار روش مدیران پروژه می‌توانند تحول دیجیتال را بپذیرند:

1- چابکی خود و سازمان را ارتقا دهید

اول، رهبران باید فراتر از این ذهنیت حرکت کنند که تحول دیجیتال فقط در مورد افزایش قدرت پردازش است. ما از اولین انقلاب صنعتی پیشی گرفته‌ایم و اکنون به انقلابی رسیده‌ایم که در آن قابلیت‌های فناوری، منابع داخلی و تجربیات مشتریان ما تغییر می‌کند.

علی‌رغم تغییرات عمده ای که با تحول دیجیتال اتفاق می‌افتد، جنبه‌های اصلی رهبری به همان شکل باقی می‌مانند. رهبران برای پیمایش موفقیت‌آمیز در انقلاب چهارم صنعتی، باید به اصول بنیادین وابسته باشند. مدیر‌پروژه، نقش بیشتری در شناسایی ارزش، تسهیل خلاقیت و انعطاف‌پذیری در حین کار به عنوان عوامل تغییر و تاثیرگذاری بر تیم‌ها، در سراسر سازمان خواهد داشت.

2- ظرفیت فکری را تکامل دهید

تحول دیجیتال به تکامل مهارت‌های رهبری نیاز دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که تا سال 2020، انعطاف‌پذیری شناختی و هوش هیجانی دو مهارت از ده مهارت برتر رهبری بوده‌اند.

«عون»در کتاب خود می‌گوید: «گنجاندن این دو ویژگی در میان مهم‌ترین مهارت‌های سال 2020 بر اهمیتی که به زودی بر ظرفیت‌های شناختی و توانایی‌های رهبری تکامل یافته ما دارد تاکید می‌کند و رهبرانی که قادر به استفاده از طیف وسیعی از مهارت‌های حرفه‌ای لازم مانند: هوش هیجانی و آگاهی فرهنگی هستند، در خط مقدم تحول دیجیتال و 4IR قرار دارند. در حالی که مهارت‌های اصلی فنی مانند تفکر انتقادی و تجزیه و تحلیل را نشان می‌دهند.»

3- پویایی منابع را بپذیرید

مدیران پروژه باید این ایده را بپذیرند که تیم های پروژه‌ای که استراتژی را اجرا می‌کنند دیگر به تنهایی از منابع سنتی تشکیل نخواهد شد. تیم‌ها ممکن است از استعدادهای موجود و جدید تشکیل شده باشند، دارای عملکرد متقابل باشند و از سیستم‌های پیشرفته رباتیک و محاسبات استفاده کنند. مدیران پروژه باید تیم‌هایی با تعادل دانش بومی و تجربیات جدید ایجاد کنند. علاوه‌ بر‌ این، تاکید بر ذهنیت‌باز، ظرفیت‌های شناختی و هوش‌هیجانی خواهد بود. این ویژگی‌ها توسط کارفرمایان به منظور جابجایی کارآمد منابع موجود به یک نیروی‌کار دیجیتالی، بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

4- هوش هیجانی را اصلاح کنید

سرانجام، انقلاب صنعتی رهبران را ملزم می‌کند تا نوآوری و بی‌نظمی را با ثبات فرایندهای سازمانی، متعادل کنند. این پویایی جدید اغلب به نقش‌های مدیریت‌پروژه و رهبری نیاز دارد تا دانش‌های مشترک را برای کاهش سیاست‌های سازمانی تطبیق داده و از آن‌ها استفاده کند. اهمیت روابط و هوش هیجانی همچنان برای مدیران پروژه به دلیل مشارکت، انگیزه و اشتیاق کلی که در سازمان‌ها تسهیل می‌شود، حیاتی خواهد بود.

آیا برای انقلاب چهارم صنعتی آماده هستید؟

پذیرش تحول دیجیتال و پیشرفت در رهبری، درک و تجسم تجربیات، محصولات و خدمات جدید است که به مشتری ارائه خواهد شد. این امر در مورد درک پویایی فرهنگ شرکت شما، پذیرش مهارت دیجیتال و حرکت فراتر از سیلوهای ناکارآمد است. اکنون تفاوت در این است که مدیران پروژه باید از این شایستگی‌ها به روشی پیچیده و هوش‌مصنوعی بیشتر استفاده کنند.

 

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.