چگونگی استفاده از پول رایج کشور به منظور محافظت از ریسک صادرات یا واردات

برنامه‌ریزی جانشین‌پروری برای کسب‌وکارهای خانوادگی: ایجاد الگو، مدل و پایداری اینگونه کسب‌وکارها
ژوئن 30, 2021
کسب‌وکارهای خانوادگی در هندوستان
جولای 4, 2021
نمایش همه

چگونگی استفاده از پول رایج کشور به منظور محافظت از ریسک صادرات یا واردات

یکی از ریسک‎‌های بزرگ در حوزه واردات یا صادرات تجاری این است که در مراحل فروش کالا یا خدمات شرکت شما، ارزش ارز خارجی متناسب با ارزش دلار آمریکا تغییر کند. این اتفاق می‌‎تواند باعث کاهش سود حاصله از مبادلات و صادرات کالا یا خدمات شرکت شما شود. معمولا خریداران خارجی هزینه خرید محصولات را متناسب با ارز شخصی کشورشان پرداخت می‎‌کنند. در این هنگام ممکن است ارزش پول رایج کشور آن‌ها کاهش یابد و یا شرکت‌ها پس از انجام صادرات خود ضرر کنند.

به عنوان مثال، تصور کنید از صادرات چوب به کشور فرانسه درآمدی حدود ۵۰۰ هزار دلار به دست خواهید ‎آورید، اما در حین ارسال محصولات، شرکت شما با باربری به خارج از کشور و تحویل محصولاتتان توسط خریدار ارزش یورو در مقابل دلار کاهش پیدا ‎کند و به این ترتیب، شما پس از انجام صادرات خود مبلغی حدود ۴۶۰ هزار دلار کسب درآمد ‎کنید. این مبلغ در مقایسه با مبلغی که در نظر داشته‌‎اید کم‌تر است و به عبارتی می‎‌توان گفت شما از فروش خود ضرر کرده‌‎اید.

البته وجه دیگری نیز در این فرآیند وجود دارد و آن هم این است که به جای تضعیف دلار، پول رایج کشور مقصد شما در مقابل دلار قوی‎‌تر شود. به این ترتیب، شما از فروش محصولات خود به سود بیشتری دست پیدا می‌‎کنید.

در مثال فوق تصور کنید، ارزش یورو در مقایسه با دلار آمریکا افزایش پیدا کرده است. در این حین، محصولات شما به دست خریدار رسیده و او هزینه خرید محصولات را به یورو پرداخت می‌کند. در این حالت ممکن است شما به ۶۰۰ هزار دلار درآمد دست پیدا کنید. به این ترتیب، می‌‎توان گفت شما از فروش محصولات خود سود بیشتری کسب کرده‎‌اید.

همانطور که در دو مثال فوق مشاهده کردید، نوسانات ارز می‎‌تواند باعث کاهش یا افزایش سود شما از فروش محصولاتتان شود. به همین علت، صادرکنندگان و واردکنندگان باهوش به دنبال روش‌‎هایی برای محافظت از شرکت و سازمان خود در برابر ریسک تغییر ارزش ارزهای خارجی هستند. کلیه خرده‌فروشان بزرگ در سطح بین‌‎المللی از چهار تکنیک زیر به منظور کاهش ریسک شرکت خود استفاده می‎‌کنند.

آن‌ها با استفاده از این تکنیک‎‌ها سعی در محافظت از سود حاصله از شرکت خود دارند. احتمالا حالا با خود فکر می‎‌کنید، این تکنیک‎‌ها چه هستند؟ نگران نباشید ما در ادامه شما را بیشتر با آن‌ها آشنا می‎‌کنیم. این چهار تکنیک شامل موارد زیر هستند:

1. ایجاد حساب بانکی در خارج از کشور

اگر واردکننده کالا یا محصولاتی هستید و یا باید کالایی را از کشورهای دیگر خریداری کنید، یک روش محافظت از ارزش ارز خارجی ایجاد حساب بانکی در خارج از کشور است. شما می‌‎توانید در کشوری حساب بانکی ایجاد کنید که محصولاتتان را به آن صادر می‎‌کنید. به این ترتیب، زمانی که ارزش پول محلی بیش از دلار آمریکا باشد می‎‌توانید پول را به بانک واریز کرده و از آن برای سرمایه‎‌گذاری یا خرید محصولات مورد نیازتان در آن کشور بهره ببرید.

در این هنگام، افزایش ارزش پول محلی به نفع شما خواهد بود. در واقع، شما در اینجا می‎‌توانید به وضوح نتایج حاصل شده از فروش محصولاتتان را مشاهده کنید. نکته منفی که این تکنیک محافظتی دارد، عدم قابلیت پیش‌بینی تقریبی نوسانات ارزی است.

2. داشتن پیش قرارداد برای تجارت‎‌های ارزی کسب‌و‌کارتان

بانک‎‌های بزرگ پیش قراردادهای ارزی ارائه می‎‌دهند. در واقع، این پیش قراردادها توافق نام‌ه‎ای برای مبادله مبالغ مشخصی دلار با ارز خارجی در تاریخ مشخص شده هستند. در این روش شما می‎‌توانید محصولات خود را با قیمت ارز امروز به فروش برسانید. این روش همچون ثابت نگه داشتن قیمت خرید یا فروش محصولات با قیمت دلار امروز است.

البته، باید در نظر داشته باشید در صورتی که ارزش دلار آمریکا افزایش پیدا کند، شما به سود اضافی که ممکن است نصیب‌تان شود دست پیدا نخواهید کرد. هر چند ممکن است به سود بیشتر دست نیابد، اما در این روش از زیان‎‌های غیرقابل پیش بینی که ممکن است رخ دهند هم جلوگیری کرده‌‎اید.

3. ثبت قرارداد برای تجارت‌های آتی کسب‌و‌کارتان

مشابه پیش قراردادها، ثبت قراردادهای آتی باعث ایجاد تعهدی مبنی بر خرید ارز با نرخ توافق شده امروز هستند. شما باید این قراردادهای ارزی را از صرافی‎‌های معتبری همچون صرافی شیکاگو یا صرافی بین‎‌المللی مالی لندن خریداری کنید.

قراردادهای آتی یک مزیت مهم نسبت به پیش قرارداد دارند. این مزیت این است که می‎‌توان قبل از پایان مدت زمان قرارداد اقدام به فروش قرارداد تجاری خریداری شده کرد. به این ترتیب، در صورتی که به پول نقد نیاز داشته باشید و یا بخواهید قرارداد خود را به فروش برسانید این امکان برای شما در این تکنیک وجود دارد.

البته باید در نظر داشته باشید قراردادهای آتی طیف وسیعی از قیمت‎‌ها را به جای یک قیمت ثابت برای پرداخت قیمت پس از خرید محصولات مجاز اعلام می‎‌کنند. به این ترتیب، ممکن است در صورت فروش قرارداد شما به سود کمتری دست یابید.  همچنین، باید بدانید در صورت ثبت این قراردادها مبالغ ثابتی برای پرداخت ارز پس از خرید محصولات تعیین می‎‌شود که این مسئله خود نیز یکی از معایب دیگر این نوع از قراردادها است.

4. اختیار خرید ارز

بانک‌‎ها اختیار خرید ارز را برای دارندگان حساب بانکی خود ارائه می‌‎دهند. به این ترتیب، فرصتی برای خرید یا فروش مقدار مشخصی ارز با قیمت تعیین شده در تاریخ مشخص یا قبل از آن به وجود می‎‌آید. در حقیقت، قراردادهای آتی و این تکنیک به شما امکان شرط‌‎بندی درباره قیمت ارز را ارائه می‎‌کنند. به این ترتیب، قیمت متناسب با عدد مشخصی تعیین می‌‎شود.

فراموش نکنید، حتما در هنگام انعقاد قرارداد این مسئله را در نظر بگیرید. به همین خاطر، سود احتمالی شما از صادرات یا فروش محصولاتتان به صورت ارز یا پول رایج کشوری دیگر نیز کاهش پیدا نمی‎‌کند.

بد نیست بدانید یکی از عیب‎‌های بزرگ قراردادها و اختیار خرید ارز این است که هر کدام از این استراتژی‎‌های کاربردی با مقداری کارمزد برای بانک، صرافی و یا شخص سوم همراه هستند.

درست است صادرات محصولات به کشورهای دیگر معمولا با سود زیادی همراه است اما گاها ممکن است هزینه‌‎های اضافی همچون کارمزد بانکی و یا زیان صادرات هم برای شرکت‎‌ها رخ دهد. پس قبل از انجام هر گونه اقدامی برای صادرات یا فروش محصولات و خدمات خود به دقت جزئیات را بررسی کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

در انتها، امیدواریم کسب‌و‌کارهای کوچک فرصت صادرات و واردات را به عنوان یکی از روش‎‌های کاربردی در حوزه کسب درآمد ارزی غنیمت بدانند. فراموش نکنید، شما می‌‎توانید با استفاده از تکنیک‎‌های فوق سود حاصله از فروش محصولات و خدمات خود را در کشورهای دیگر افزایش دهید.

منبع

مدرسه کسب‌و ‌کار تکاپو با برگزاری «دوره پیشرفته مدیریت صادرات»سعی می‌کند همراه با مخاطب خود در قدم‌های اولیه فراگیری مهارت صادراتی همراه باشد و فرصت یادگیری از افراد با تجربه، همچنین ارائه طرح صادراتی به سرمایه‌گذاران و مدیران و کارآفرینان با سابقه‌ی صادرات و شراکت را فراهم نماید.

جهت ثبت نام در پیشرفته مدیریت صادرات اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *