نوآوری و تحول دیجیتال: اهمیت‌ها و تفاوت‌ها

تاب‌آوری سازمانی
آیا تاب‌آوری سازمانی را می‌دانید؟
نوامبر 14, 2021
برای کسب‌وکار خود الهام بگیرید
نکته‌ای که همیشه باید در کسب‌وکار خود به آن توجه کنید!
نوامبر 16, 2021
نمایش همه

نوآوری و تحول دیجیتال: اهمیت‌ها و تفاوت‌ها

تحول و نوآوری دو اصطلاح به نظر یکسان هستند که اغلب به صورت مترادف استفاده می‌شوند. اگر در حال بحث در مورد تحول دیجیتال و نوآوری هستید، ما می‌گوییم تحول دیجیتال در مسیر خود پس از درک ارزش دیجیتالی شدن، با به کارگیری فناوری برای حمایت از اهداف تجاری شما به  نوآوری منتهی می‌شود.

چرا نوآوری دیجیتال برای کسب‌وکارها مهم است؟

1. کارایی و بهره‌وری را افزایش می‌دهد
2. صرفه‌جویی در هزینه را امکان‌پذیر می‌کند
3. به شما کمک می‌کند یک قدم از انتظارات مشتری جلوتر باشید
4. به شما در پیشی‌گرفتن از رقبا کمک می‌کند

1. کارایی و بهره‌وری را افزایش می‌دهد

راندمان و بهره‌وری بالا کلید موفقیت کسب‌و‌کار است. به هر حال، اگر سازمان شما زمان نامتناسبی را صرف وظایف دستی (Manual tasks) می‌کند یا همواره ماشین‌آلات شما به تعمیر نیاز دارند، هزینه‌های عملیاتی شما بسیار بیشتر از آنچه می‌تواند باشد، خواهد بود.

نوآوری دیجیتال می‌تواند کارایی و بهره‌وری را به لطف موارد زیر افزایش دهد:

  • دسترسی به داده‌های ارزشمند: به عنوان مثال، اطلاعات در مورد عملکرد ماشین‌آلات می‌تواند به شما کمک کند تا ببینید آیا آنها همانطور که باید، کار می‌کنند یا خیر، و می‌توانید خرابی‌های احتمالی را پیش‌بینی کنید.
  • یادگیری ماشینی و هوش‌مصنوعی: با این کار، انجام وظایف دستی را خودکار می‌کنید تا تیم شما بتواند روی کارهای مهم دیگر تمرکز کند. این امر همچنین به کاهش احتمال خطای انسانی کمک می‌کند.
  • راه‌حل های مبتنی بر ابر (Cloud-based solutions): امکان همکاری در سطح تیم را برای شما فراهم می‌کند. بنابراین به جای اینکه مجبور باشید چندین نسخه از یک سند را مدیریت کنید، تیم شما می‌تواند روی یک نسخه در زمان واقعی (real-time) کار و ویرایش کند.
  • یک سیستم متمرکز: به عنوان مثال، یک راه‌حل برنامه‌ریزی منابع سازمانی Enterprise resource planning (ERP) با چندین برنامه شخص ثالث ادغام می‌شود و می‌تواند داده‌ها را از همه این منابع به یک مکان بیاورد. این بدان معناست که دیگر نیازی به صرف زمان برای جستجوی اطلاعات ندارید. به راحتی همه‌ی داده‌ها در یک مکان مرکزی قابل دسترسی است.

2. صرفه‌جویی در هزینه را امکان‌پذیر می‌کند

متاسفانه ورود به این ذهنیت برای کسب‌وکارها آسان است که «چرا چیزی را اگر خراب نیست تعمیر کنیم؟» – به خصوص اگر سازمان از قبل عملکرد خوبی داشته باشد. اما رویکرد متفاوت چه می‌شد اگر می‌توانستید حتی بهتر عمل کنید؟ چه می‌شود اگر ماشین‌های شما می‌توانند کارآمدتر کار کنند و تیم‌های شما کارآمدتر از آنچه در حال حاضر هستند کار کنند؟ میتواند شما را به سمت دنیای بهتری سوق دهد.

بدون فناوری نوآورانه، ممکن است ندانید که آیا بیشتر از آنچه که باید برای مدیریت تجهیزات و فرآیندهای خود وقت صرف می‌کنید. یا ممکن است بدانید، اما مطمئن نیستید که دقیقا کجا می‌توانید پیشرفت کنید.

نوآوری دیجیتال می‌تواند به شما کمک کند این فرآیندها و عملکرد تجهیزات را ساده کنید و به شما در صرفه‌جویی در بلندمدت کمک می‌کند. این نوع از نوآوری یک سرمایه‌گذاری کوتاه مدت برای منافع مالی بلندمدت شما است یک نوع کسب‌وکار منطقی است.

3. به شما کمک می‌کند یک قدم از انتظارات مشتری جلوتر باشید

چه برای مصرف‌کنندگان B2B یا B2C بازاریابی کنید، انتظارات هر دو طرف دائما در حال تغییر است. در این بین نوآوری دیجیتال نیز به این روند سرعت بخشیده است.

نوآوری تضمین می‌کند که می‌توانید با خواسته‌های مصرف‌کنندگان خود همراه باشید و پاسخ‌ها/راه‌حل‌ها، سوالات/مشکلات دقیق آنها را به آنها نشان دهید.

برای مثال، فناوری می‌تواند داده‌های مشتری را از چندین منبع در یک مکان ادغام کند، بنابراین دیگر نیازی به صرف زمان برای جستجوی ندارید. در عوض، می‌توانید زمان بیشتری را صرف شناخت مشتریان خود کنید، از ترجیحات و رفتارهای خرید تا مشکلاتی که دارند. از این پایگاه داده‌ی ارزشمند می‌توان برای تغییر پیام‌ها، محصولات و خدمات خود برای بازاریابی بهتر برای مشتریان (چه بالقوه و چه فعلی) استفاده کرد.

فناوری همچنین به حفظ سازمان شما در خط مقدم ذهن مشتریان کمک می‌کند. به عنوان مثال، نرم افزار اتوماسیون بازاریابی می‌تواند به شما امکان ارسال ایمیل‌های خودکار برای مشتریان خود را بدهد. این ایمیل‌ها را می‌توان بسته به ترجیحات مشتریان شما (مانند سابقه فروش و تعاملات در وب‌سایت/کانال‌ها) شخصی‌سازی کرد، بنابراین می‌توانید همیشه محتوای مرتبط با آنها را ارسال کنید.

هرچه محتوای ارزشمندتری را به مشتریان خود ارائه دهید، آنها بیشتر به شما اعتماد کرده، وفادار می‌شوند و خریدهای مکرر انجام می‌دهند یا با شما قرارداد نگهدارنده (Retainer Contract) می‌بندند.

4. به شما در پیشی‌گرفتن از رقبا کمک می‌کند

بهبود فرایندهای کسب‌وکار و سود سازمان شما، تنها دلایل حیاتی بودن نوآوری دیجیتال نیست. اگر سازمان شما از دیجیتالی شدن استقبال نکند، خطر عقب افتادن از رقبای خود را دارید.

رقبای شما ممکن است تصمیم گرفته باشند که یک پروژه نوآوری دیجیتال را آغاز کنند یا شاید یک سال پیش اجرا کرده باشند. در هر صورت، بهره‌وری، کارایی و سود آن‌ها احتمالا از شما جلوتر خواهد بود – به خصوص که انتظارات مشتری (بالقوه و فعلی) به طور فزاینده‌ای با عصر دیجیتال همسو می‌شوند.

اینکه هیچ کاری انجام ندهید، زیرا سازمان شما در حال حاضر به خوبی کار می‌کند و شما از تغییر می‌ترسید، یک گزینه نیست.

برای مثال، بلک‌بری ( BlackBerry) یکی از اولین گوشی‌های هوشمند را تولید کرد، اما رضایتی که از کار خود داشت و عدم موفقیت آن در نوآوری باعث شد که توسط محصولات اپل (Apple,)، گوگل (Google) و سامسونگ (Samsung) از صحنه رقابت خارج شود.

مثتای دیگر برای این موضوع بلاک باستر ( Blockbuster) شرکت اجاره فیلم و بازی‌های ویدیویی خانگی است. در حالی که سرویس‌های پخش آنلاین مانند نتفلیکس (Netfilix) و آمازون پرایم  (Amazon Prime) رونق داشتن، او شکست خورد. بلک‌بری ها هنوز وجود دارند اما Blockbuster در سال 2010 فعالیت خود را متوقف کرد.

برای جلوگیری از پیوستن به صفوف شرکت‌هایی که نتوانستند با تغییر عادت‌های خرید و رقابت شما همگام شوند، نوآوری دیجیتال باید یکی از اولویت‌های شما باشد.

نکته: هر چه مدت بیشتری موضوع نوآوری و دیجیتالی شدن را رها کنید، باید برای ورود در این عرصه و ارتقای سیستم‌های خود سخت‌تر کار کنید.

اولویت با نوآوری است تا  دیجیتالی شدن…

بنابراین، برای جمع‌بندی، تحول دیجیتال به معنای درک ارزش فناوری و استفاده از راه‌حل‌های بالا برای بهبود فرآیندهای شما است (در حالی که اطمینان حاصل شود که آنها با اهداف تجاری شما همسو هستند). از این گذشته، فناوری دیگر ابزاری نیست که بتواند به شما کمک کند از نقطه A به B بروید. بلکه آنچه از آن ناشی می‌شود نوآوری است – که می‌تواند هر بخش از فرایند کسب‌وکار شما را متحول کند، از بهبود کارایی و بهره‌وری تیم گرفته تا کاهش هزینه‌های عملیاتی.

با این حال، پیاده‌سازی فناوری جدید در فرایندهای تجاری موجود (یا به عبارت دیگر، یک پروژه نوآوری دیجیتال) اغلب کاری خسته‌کننده، زمان‌بر و پرهزینه است. به همین دلیل است که کسب‌وکارها تمایلی به شروع چنین سفری ندارند – به نظر می‌رسد پروژه‌های نوآوری دیجیتال یک فرایند بی‌پایان هستند.

 

منبع

 

در صورت علاقه به موضوع نوآوری و تحول دیجیتال مقاله چگونه زنان نوآوری و رشد را هدایت می‌کنند؟ را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *