چگونه شهرها و خانه‌‍‌های هوشمند چین را به آینده خواهند برد؟

شهرها، کشورها و شرکت‌های مختلف ممکن است تصورات و اهداف متفاوتی برای شهرها و خانه‌‍‌های هوشمند داشته باشند، اما برای سیسکو (Cisco) این پروژه، به عنوان یک بازی نهایی در نظر گرفته شده است. کائو توکینگ (Cao Tuqing) معاون رئیس جمهور و مدیر ارشد فناوری سیسکو در چین بزرگ می‌گوید: «شهرهای هوشمند توسعه پایدار را ممکن و از داده‌های جمع‌آوری شده از مردم برای بهبود کارایی، کاهش هزینه‌ها و در نهایت افزایش رفاه شهروندان استفاده می‌کنند.»

در مجمع جهانی فناوری فورچون (Fortune) در گوانگژو روز پنجشنبه به تاریخ 8 نوامبر 2019 برای دو مفهوم شگفت‌انگیز فناوری که شامل شهرهای هوشمند و اینترنت اشیا بوده، گفتگوی زنده‌ای انجام شد. کائو (Cao) در این سخنرانی با حمایت از «شبکه هوشمند هدایت شده»، به مسائل مربوط به حریم خصوصی و امنیت داده‌ها پرداخت.

به نظر کائو در مورد چگونگی نحوه استفاده از این داده‌ها برای موضوع دسترس بودن و استفاده از آن‌ها (Open Development)، باید تصمیم گرفت و در نظر داشت که در این روند، حریم خصوصی داده‌ها را حفظ کنیم. او گفت که هم افراد و هم شرکت‌ها – به ویژه سیسکو – خواهان حفظ حریم خصوصی داده‌ها هستند. وی افزود:«در سطح سیاسی، حقوقی و اخلاقی، ما باید به حفظ این حریم شخصی، توجه زیادی داشته باشیم.»

ویکتور آی (Victor Ai) بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت‌های Terminus و China Everbright، همچنین در مورد استفاده از داده‌ها در اینترنت اشیا، شهرهای هوشمند و همچنین در راستای ظهور fifth-generation cellular network technology (5G)، نسل پنجم فناوری شبکه تلفن همراه که توسط سه ارائه‌دهندگان اصلی مخابرات چین که هفته گذشته راه‌اندازی شده است صحبت کرده و درباره نگرانی‌های موجود در ظهور این فناوری، افزودند:«مطمئن باشید که از این فناوری‌های پیشرفته به خوبی استفاده می‌شود و هزینه این فناوری‌ها در آینده کاهش خواهد یافت.»

ویکتور آی آنچه را که مراحل توسعه فناوری شهرهای هوشمند دانسته در این نشست، بیان کرد. اینترنت اشیا که توصیف کننده سیستم متصل به هم از دستگاه‌ها، ماشین‌ها و اشیاء بوده و می‌تواند داده‌ها را از طریق اینترنت منتقل کند. به گفته او، گسترش اینترنت اشیا در سطح دستگاه‌های خانگی هوشمند مانند: دستگاه‌های ارائه شده توسط شیائومی چین (Xiaomi) آغاز می‌شود و سپس به شهرها گسترش می‌یابد تا زمانیکه شهرهای کافی برای تشکیل شبکه به هم پیوسته شهرها در چین وجود داشته باشد. در نهایت، آی گفت: «ممکن است یک شبکه بین‌المللی از شهرهای هوشمند ایجاد شود که از شانگهای شروع شده، به دوحه و توکیو گسترش یابد.»

چانگ یو (Chang Yu)، مدیر رسانه و ارتباطات کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی پکن 2022 گفت: «سازمان‌دهندگان المپیک هنگام برنامه‌ریزی برای این رویداد، شهرهای هوشمند را در نظر گرفته‌اند.» او گفت، المپیک 2022 که در ماه فوریه در پکن و استان هبی برگزار می‌شود، این شهر باید از ویژگی‌های شهرهای هوشمند مانند ساختمان‌هایی که صرفه‌جویی در انرژی و کنترل تردد داشته، استفاده کند.

8 نوامبر 2019

منبع سایت فورچون

مطالعه مقالات بیشتر در وبلاگ مدرسه کسب‌وکار تکاپو

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *