موردی که باید همواره در کسب‌وکار خود حواستان به آن باشد

شبکه Entreprenuer Insiders یک انجمن آنلاین است که در آن متفکرترین و تاثیرگذارترین افراد در عرصه کارآفرینی در آمریکا به سوالات در خصوص کارآفرینی و کسب‌وکار پاسخ می‌دهند. پاسخ امروز به سوال چگونه برای راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار برانگیخته می‌شوید؟ توسط فریس ریفای (Feris Rifai ) یکی از بنیانگذران و مدیرعامل شرکت بی دینامیکس (Bay Dynamics)، نوشته شده است.

بسیاری از ما زندگی­مان را صرف تلاش برای تبدیل شدن به بهترین وجهه از خود می­کنیم. ما بارها و بارها خودمان را بازآفرینی می­کنیم، چالش­‌هایی را برای کشف فرصت‌­های جدید می­پذیریم، که در نهایت ما را در موقعیت بهتری قرار می­دهند. راه­‌اندازی یک کسب‌­و­کار مستلزم طی مسیری مشابه همین هست، و این مسیر چیزی است که به من هر روز انگیزه می­دهد.

موفقیت یک شبه به دست نمی‌­آید. فرایندی است که نیازمند انتقال کسب­‌و­کار شما به جایی که باید باشد، واکنش به محیط همیشه در حال تغییر اطراف شما، و توانایی آموختن درست و نادرست در طی فرایند است. من از صمیم قلب از این فرایند لذت می­برم، به خصوص وقتی که مورد غلبه بر چالش­‌ها بحث می­شود. به نقل از وینستون چرچیل « یک آدم بدبین سختی را در هر فرصت می­بیند؛ یک انسان خوش­بین فرصت را در هر سختی می­بیند». غلبه بر چیزی که در ابتدا ممکن است یک مانع غیرقابل حل به نظر برسد من را برمی­‌انگیزد، برای اینکه می­دانم در پایان، دستاوردها شرکت من را در موقعیت بهتری قرار می­دهد. اگر به خودم اجازه بدهم که طعمه این ایده که غلبه بر موانع غیرممکن است بشوم، شرکت من ضرر خواهد کرد.

برای مثال، فرض کنید یک رقیب جدید وارد حوزه شما می­شود. می تواند به این چالش این­گونه فکر کنید « این رقیب می­تواند بخشی از کسب­‌و­کار ما را از بین ببرد». یا می­توانید شرکت رقیب را بررسی کنید، آن­چه که ارائه­ می­دهد را عمیقاً بررسی کنید و سپس تغییراتی را در شرکت خود ایجاد کنید تا بتوانید ارزش بیشتری نسبت به قبل ایجاد کنید. در پایان، به دلیل آن چالش، شما چیز بهتری خلق می­کنید بخاطراینکه فرصت را مغتنم شمرده‌­اید که رقبا را شکست بدهید. هنگامی­که ذهنیت خود را به  شکل« من قصد دارم این مسائل را حل کنم» تغییر می­دهید، برانگیخته ماندن آسان است. این ذهنیت شما را قادر می­سازد که فرصت‌­های باورنکردنی را کشف کنید. شما معمولا برای رسیدن به یک موفقیت بزرگ در یک مسیر مستقیم گام برنمی­دارید. اگر دستیابی به آن آسان بود، بقیه آن را انجام می­دادند. من از طی مسیر پرتلاطم استقبال می­کنم و مشتاقانه منتظرم تا بدانم هر پیچ و تاب به کجا ختم می­شود.

مردم نیز به من انگیزه می­بخشند. من از طوفان فکری ایده‌­های جدید، گوش دادن به نظرات گوناگون، و شرکت در بحث­‌های داغ، همه تلاش­‌ها برای رسیدن به یک هدف، لذت می­برم. من از آن­ها می‌­آموزم و آن­ها از من یاد می­گیرند. همه این­ها در مورد کار کردن با یکدیگر برای تبدیل چالش‌ها به فرصت‌هایی برای بهتر کردن شرکت است. افراد پرشور اغلب اوقات بیشتر از خودم، انگیزه و الهام­ بخش من هستند. برانگیخته ماندن یک انتخاب است. این یک انتخاب مهم است، زیرا در پایان روز، چگونه و اگر برانگیخته باشید، می­توانید شرکت خود را ازبقیه جدا کنید. اگر شما این مشوق را از دست بدهید، به احتمال زیاد به ضرر شما تمام خواهد شد.

منبع سایت فورچون

مدرسه کسب و کار تکاپو  اولین مدرسه نسل چهارم کشور است که برای ارتقای دانش کسب‌وکارهای کشور عزیزمان ایران با برگزاری دوره‌هایی در این خصوص تلاش می‌کند. شما می‌توانید برای رشد کسب‌وکار خود در دوره‌های ما شرکت کنید.

مدرسه کسب و کار نکاپو

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *