چهار روشی که از طریق آنها مراقبت‌های بهداشتی در سال 2022 دیجیتالی‌تر و موثرتر خواهند شد

تغییر در مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند کند باشد، اما امروزه، این صنعت با سرعت و اندازه‌ای بی‌سابقه در حرکت است. همه‌گیری کرونا به تسریع پذیرش دیجیتالی کمک کرده‌است، بیماران برای آن هزینه بیشتری پرداخت می‌کنند و تجربه‌ی راحت‌تر و شخصی‌تری را از کارشناسان بهداشت انتظار دارند و سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی با رقابت تنگاتنگی روبه‌رو هستند.

در سال 2022، صنعت مراقبت‌های بهداشتی به بازسازی خود ادامه خواهد داد و راه‌حل‌های دیجیتالی بهتری را ارائه خواهد کرد که خدمات مراقبتی باکیفیت‌تری را برای بیماران به ارمغان خواهند آورد. در اینجا، چهار روش نوظهور را آورده‌ایم که باعث موثرتر و کارآمدتر شدن مراقبت‌های بهداشتی می‌شوند.

1. عوامل اجتماعی موثر بر سلامتی، یک اولویت خواهند بود

تمرکز بر عوامل اجتماعی موثر بر سلامتی ­− یا عوامل غیر پزشکی که بر نتایج سلامتی تاثیرگذارند، مانند ثبات اقتصادی، دسترسی به غذا و حمل و نقل− رو به رشد بوده است. روش‌های دیجیتالی می‌توانند به کارشناسان بهداشت در تشخیص این عوامل و کار با بیماران جهت ارتقای نتایج سلامتی، کمک کنند. برای مثال طی یک وقت درمان از راه دور، کارشناس بهداشت ممکن است درخواست کند که بیمار داخل گنجه‌های آشپزخانه‌اش را به او نشان دهد تا متوجه شود ارتباط تغذیه و دیابت او چیست. اگر کارشناس متوجه شود که بیمار محصولات تازه ندارد و بیمار بگوید که توان خرید آنها را ندارد، کارشناس ممکن است با او در خصوص برنامه‌های کمکی تغذیه یا یک مرکز محلی توزیع غذا صحبت کند.

در تغییر نتایج سلامتی بیمار با استفاده از تکنولوژی برای فهم عوامل اجتماعی بیمار و رسیدگی به آنها، پتانسیل بالایی وجود دارد. اما این کار لازم است در حد اعتدال اجرا شود. اگر برقراری تماس با یک کارشناس بهداشت نیازمند روند پیچیده‌ای از دانلود کردن برنامه‌ها و ورود به آنها باشد، بیماری که آشنایی زیادی با تکنولوژی ندارد ممکن است نوبتش را از دست بدهد. یا اگر برنامه‌ی یادآوری مصرف داروی روزانه به زبان موردنظر بیمار نباشد، آن بیمار ممکن است پیوستگی کمتری در مصرف دارو داشته باشد. لازم است تامین‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی به‌دقت بررسی کنند که کدام راه برای مرتبط کردن بیماران با راهنمایی‌ها و منابع موردنیازشان مناسب‌تر است تا بتوانند عوامل اجتماعی موثر بر سلامتی را تشخیص دهند.

2. EHRها و دیگر سیستم‌های تکنولوژیکی که برای در دسترس قرار دادن اطلاعات خود تحت فشار فزاینده‌ای قرار خواهند گرفت

به‌دلیل قوانین درمانی قرن 21، در دسترس قرار دادن اطلاعات برای سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی‌ای که لازم است تحت قوانین مصوب ONC به یک EHR معتبر تبدیل شوند، رویه مهمی خواهد بود. توسعه دهندگان فناوری اطلاعات حوزه‌ی سلامتی برای پشتیبانی تبادل اطلاعات و پردازش آنها به APIهای معیارسنجی شده و تکنولوژی‌های FHIR نیازمند خواهند بود، و از کارشناسان بهداشت انتظار خواهد رفت که از APIها و تکنولوژی FHIR استفاده کنند. FHIR همچنین با انتشار نسخه پنجم خود در امسال، این روند را پشتیبانی خواهد کرد.

همچنان که صنعت مراقبت‌های بهداشتی محصولات دیجیتالی بیشتری را به خود اضافه می‌کند، از Fitbit گرفته تا Apple Health، این رویه‌ی جدید در تضاد مثبتی با احتمال بالقوه‌ی ایجاد سیلوهای اطلاعاتی قرار خواهد گرفت. اطلاعات بهداشتی برای آنکه ارزش داشته باشند، باید وارد سیستم مراقبت‌های بهداشتی شوند و در اختیار کارشناسان بهداشت قرار بگیرند و این که صنعت نیاز به در دسترس بودن اطلاعات را به رسمیت بشناسد، در این راه کمک کننده خواهد بود. هدف موردنظر یک تجربه‌ی تمام و کمال مراقبت بهداشتی برای بیمار است که اطلاعات مرتبط را برای هموار کردن مسیر بیمار به یکدیگر پیوند دهد.

3. مراقبت‌های بهداشتی به سمت بسترهای یکپارچه حرکت خواهند کرد

همچنان که سلامت دیجیتالی رشد کرده است، بسیاری از سیستم‌های سلامتی بهترین رویه ممکن را در رابطه با سلامت دیجیتالی پیش گرفته و ابزاری را برای نیازهای خاص، جمعیت شناسی بیماران یا شناسایی نقاط درد به‌دست آورده‌اند. با این حال، این راه حل‌های تک بعدی مانند باند پیچی‌هایی هستند که نیازهای آینده را پشتیبانی نمی‌کنند. چیزی که نیاز است، راه حل‌های جامعی هستند که کیفیت کل مسیر تجربه‌ی بیمار را ارتقا ببخشند.

در سال 2022، بالاخره از این راه حل‌های تک بعدی به سمت بسترهای تکی و یکپارچه تغییری ایجاد خواهد شد که باعث آسان‌تر شدن تمام مسیر تجربه‌ی بیمار خواهد شد. چرا این تغییر در حال اتفاق افتادن است؟ چون صنعت مراقبت‌های بهداشتی تحت درخواست‌هایی قرار گرفته است مبنی بر اینکه اجازه دهند بیماران به شیوه خودشان با کارشناسان بهداشت تعامل کنند.

چالش صنعت مراقبت‌های بهداشتی نه تنها جذب بیماران، که هدایت آنها در طول مسیر سلامتیشان نیز هست. وجود یک بستر بهترین راه برای ایجاد این مسیرهای یکپارچه و پیوسته برای به‌دست آوردن نتایج بهتر و راحتی بیشتر برای بیمار با هزینه کمتر است.

4. مراقبت‌های بهداشتی بیمار محورتر خواهد شد ‌

هزینه مراقبت از بیماران بطور پیوسته درحال افزایش است و بیماران در حال حاضر گزینه‌های بیشتری برای انتخاب این که کجا و چطور خدمات مراقبتی خود را دریافت کنند، دارند− از جمله خرده‌فروش‌ها، سیستم‌های سلامتی سنتی و گزینه‌های آنلاین و ارتباط مستقیم با بیمار. بیماران امروزه خدمات مراقبتی خود را علاوه بر نیاز، بر حسب هزینه و راحتی آنها انتخاب می‌کنند. آنها خدمات مراقبتی راحت‌تر و شخصی‌سازی شده‌تری می‌خواهند و تامین‌کنندگان نوآور مراقبت‌های بهداشتی در سال 2022 عملکردشان را حول تجربه بیمار بازسازی خواهند کرد.

شبیه کردن مراقبت‌های بهداشتی به دیگر تجربه‌های مشتری، کلید موفقیت خواهد بود. تامین‌کنندگانی که خدمات آنلاین و متن‌محور زمان بندی توسط بیمار را ارئه می‌دهند، که بیمار را به شیوه‌ای آسان به سمت قرار ملاقات مناسب با کارشناس بهداشت مناسب هدایت می‌کند، به نسبت تامین‌کنندگانی که تنها بر جذب بیماران تمرکز می‌کنند، بیماران بیشتری را جذب خواهند کرد. و تامین‌کنندگانی که تغییر دادن برنامه را برای بیماران آسان می‌سازند، خواهند دید که بیماران بیشتری برای مراقبت به آنها مراجعه خواهند کرد.

همه‌گیری کرونا نقطه‌ی عطفی در پذیرش پرداختن به رویه‌های بزرگتر توسط خدمات سلامتی دیجیتالی بود؛ مانند رفتن از مصرف‌گرایی به تمرکز بر خدمات ارزش‌محور و عوامل اجتماعی موثر بر سلامتی. بسیاری از تامین‌کنندگان همین حالا هم از تکنولوژی برای سهل‌الوصول کردن، تسهیل کردن و شخصی‌سازی کردن خدمات مراقبت بهداشتی استفاده می‌کنند. صنعت مراقبت‌های بهداشتی در سال 2022 به تغییر در این جهت ادامه خواهد داد و این رویکرد بیمار محور را تبدیل به یک انتظار اصلی و چگونگی ارائه خدمات مراقبتی در آینده را بازتعریف خواهد کرد.

منبع

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *