ارکان اصلی نوآوری در صنعت گردشگری

تعداد بسیار زیادی از کارگزاران، کارآفرینان و شرکت‌های مدیریتی متقاعد شده‌اند که به منظور حفظ سطحی معین از رقابت‌پذیری و مهم‌تر از همه جذب گردشگران، به نوآوری در صنعت گردشگری نیاز دارند.

باید به این مسئله اشاره کرد که گردشگری، موتور اقتصادی و پویاسازی جامعه است. به همین دلیل، دنبال کردن توسعه و تغییرشکل پایدار و دائمی این حوزه بسیار ضروری است چون به نه تنها برای صنعت گردشگری بلکه برای دیگر بخش‌های مرتبط هم مزایایی به دنبال دارد. در نتیجه، وظیفه‌ای مهم بر دوش بسیاری از شرکت‌ها و مقاصد گردشگری قرار دارد. به همین دلیل، «مرور گردشگری» (Tourism-Review) کلیدهای گردشگری خلاقانه را در زمان خلق محصولی نوین در صنعت گردشگری ارائه می‌دهد.

توجه به پایداری

گردشگری مسئولانه چیزی فرای یک هوس زودگذر است. این مسئله خبر خوبی برای این بخش محسوب می‌شود چون امکان لذت بردن از مقاصد گردشگری و در عین حال توجه به زیستگاه، فرهنگ و مردم مناطق مختلف را فراهم می‌کند. به لطف همین موفقیت است که باید بر روی محصولاتی در صنعت گردشگری شرط بندی کرد که واژه پایداری در آنها طنین انداز است.

راه‌های زیادی برای بیان و عرضه پایداری وجود دارد. از کمپینگ‌های مجلل و ساخت منازل دوستدار محیط زیست و بوم شناختی گرفته تا آرایش مسیرهای گردشگری منطبق با محیط زیست.

برنامه‌های موبایلی

امروزه چه کسی گوشی هوشمند ندارد؟ واقعیت این است که همه ما یک گوشی موبایل در جیبمان داریم و وقت زیادی را هم به آن اختصاص می‌دهیم، چه از طریق استفاده از اینترنت، شبکه‌های اجتماعی یا برنامه‌های اپلیکیشنی.

برنامه‌های اپلیکیشنی موبایل مسیری خلاقانه و مهم برای گردشگری محسوب می‌شوند. به طور سنتی، این برنامه‌ها به عنوان ابزاری برای کمک به مسافران در مقصد درنظر گرفته می‌شوند. با این وجود، حتی اگر این برنامه‌ها در دیگر مراحل زندگی مسافر به کار گرفته شوند، باز هم سودمند بوده و کارایی فوق‌العاده‌ای دارند.

اگر طراح اپلیکیشن به دنبال این باشد که برنامه‌اش در دسته موفق‌ترین و پردانلودترین‌ها قرار گیرد، باید بازی‌سازی را ترویج کند و تخفیف‌ها یا خدمات گردشگری ویژه‌ای را برای کاربران اپلیکیشن ارائه دهد. علاوه براین، طراح اپلیکیشن باید ارزشی را برای محتوای تولیدی کاربر قائل شود.

تجربه‌ای متفاوت

امروزه مسافران به دنبال تجربیات منحصربه‌فرد و خدماتی استثنائی هستند. این فرآیند شامل فعالیت‌های مجازی یا غوطه‌ورکننده می‌شود که بعدها در زندگی واقعی اتفاق افتاده و به تجربیاتی فراموش نشدنی در طول سفر تبدیل می‌شوند. فناوری‌های جدید امکان لذت بردن از تجربیات منحصربه‌فرد را برای مشتریان ساده‌تر ساخته، امری که اساس و بنیان صنعت گردشگری محسوب می‌شود. عواطف و احساسات بخشی از تاثیر کلی بوده و به تعیین سطح رضایت کمک خواهد کرد.

منبع

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *