خلاصه گفتگو با دکتر معتمدی رئیس دانشگاه امیر‌کبیر

آقای دکتر معتمدی بر این باور هستند که دانشگاه‌های ایران باید به سمت و سوی دانشگاه نسل سه (تکنولوژی و فناوری محور) حرکت کنند. طی گفتگو با دکتر معتمدی ایشان به تفاهم نامه‌ای که بین دانشگاه امیر‌کبیر به ریاست دکتر معتمدی و اتاق بازرگانی تهران به ریاست مهندس خوانساری  منعقد شده‌است اشاره کردند.
طبق گفته‌های ایشان مدرسه کسب‌‌‌و‌کار برای پیوستن به اقتصاد جهانی از تجربیات اساتید داخلی و خارجی بیشترین و بهترین استفاده را خواهد کرد.
این دوره ها مخصوص تمام افرادی است که به دنبال آشنایی با نحوی مدیریت کردن پروژه‌ها در سطح جهانی هستند و به قشر خاصی محدود نخواهد شد.
این مدرسه با همکاری اتاق بازرگانی تهران به آموزش و تربیت افراد متخصص و ماهر جهت مدیریت و نوآوری در سطح بین‌المللی می‌پردازد. آخر این دوره‌ها به افراد شرکت کننده در دوره مدرک بین‌المللی مدیریت ارائه خواهد شد.
سبک و سیاق این مجموعه الهام گرفته از دانشگاه‌های نسل سه و بر محور تکنولوژی و فناوری است. بیشتر دانشگاه‌های ایران آموزش محور و پروژه محور هستند. اما در مدرسه کسب‌و‌کار محوریت اصلی بر پایه تکنولوژی و فناوری‌های روز دنیا بنا شده است.

مجموعه مدرسه کسب و کار با مطالعه و تحقیق از برترین و پرکاربرد‌ترین business school دنیا بنا خواهد شد؛ تا نیازهای جامعه به آموزش و تربیت افراد متخصص و ماهر در حیطه مدیریت را رفع نماید.
مدرسه کسب‌و‌کار بهترین ایده‌های مدیریتی روز دنیا را مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد داد و در آموزش افراد به عنوان کار‌آفرین نقش مهمی خواهد‌‌داشت.
افراد با هر سن، تجربه و شغل می‌توانند با شرکت در دوره‌های مدرسه کسب‌و‌کار مهارت و تخصص‌های لازم برای مدیریت کردن و راه اندازی یک کسب‌و‌کار در حیطه صنعت، کشاورزی و معدن را کسب کنند و تجربیات خود را با سایر افراد به اشتراک بگذارند. مدیران با سابقه نیز برای آشنایی با آخرین متدهای مدیریتی روز دنیا نیز می‌توانند در این دوره‌ها شرکت نمایند.

مدرسه کسب‌‌‌و‌کار بر پایه سه هدف اصلی بنا شده است که شامل:

  • آموزش علمی و آکادمیک برای متخصص شدن افراد (آموزش محور)
  • در اختیار گذاشتن تجربیات مدیران ارشد (پروژه محور)
  • مشاوره مدیریتی برای راه اندازی کسب‌و‌کارهای کوچک و بزرگ (تکنولوژی و فناوری محور)

افراد در مدرسه کسب‌‌‌و‌کار طبقه بندی نمی‌شوند با هر تجربه و شغل  و سنی می‌توانند در دوره مدیریت بین‌المللی شرکت کنند و تجربیات خود را با افراد تحت آموزش به اشتراک ‌گذارند و در آخر دوره با مدرک بین‌المللی مدیریت به کار خود خاتمه دهند.

بخش‎‌های مدرسه کسب‌‌‌و‌کار

فضای فیزیکی مدرسه کسب‌وکار از چندین قسمت تشکیل خواهد شد:

  • سالن آمفی تئاتر
  • کلاس‌ها
  • کارگاه‌های آموزشی
  • تشکل‌های فکری

همچنین اداره مدرسه کسب‌‌‌و‌کار زیر نظر شورای راهبردی دانشگاه خواهد‌بود. طبق گفته‌های دکتر معتمدی مدرسه کسب و کار برای پیوستن به اقتصاد جهانی از تجربیات استادان داخلی و خارجی بیشترین استفاده را خواهد کرد.

چرا دانشگاه امیر کبیر(پلی تکنیک)؟

دانشگاه امیر‌کبیر اولین دانشگاه در ایران است که توانسته در سال‌های اخیر اقدامات زیادی در حیطه آموزش و برقرار ارتباط با صنعت داشته باشد و پروژه‌های بزرگ صنعتی را در مقاطع تحصیلات تکمیلی تعریف کند.
 به عنوان یکی از برترین و برند‌ترین دانشگاه‌های ایران با امکانات پیشرفته و مدرن برای ارائه آموزش تکمیلی با برترین اساتید داخلی و خارجی به دنبال رفتن به سوی دانشگاه‌های نسل سه دنیا است.
با توجه به رتبه های علمی بالا در مقالات و پروژه‌ها در دنیا، برند مطرح و مشهوری برای تاسیس مدرسه کسب‌‌‌و‌کار با توجه به استاندارد های جهانی است.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *