چرا باید به یک شتاب‌دهنده بپیوندید؟

برای علاقه به یک شتاب‌دهنده بپیوندید!

بودجه‌ای که برای بیشتر شتاب‌دهنده‌های استارتاپ ارائه می‌شود، بین 20 تا 50 هزار دلار است. که دلیل کافی برای پیوستن به آنها نیست. تنها دلیل پیوستن به شتاب‌دهنده عشق است- عشق مربیان گروه، عشق اسپانسرها، عشق شرکت‌های همتا و عشق شدید از یک مدیر برنامۀ خوب که ما را به حرکت رو به جلو وادار می‌کند.

شما سخت کار خواهید کرد تا از تمامی مزایا بهره ببرید

شتاب‌دهنده‌ها با فراهم کردن شبکه‌ای از مربیان و همسالان برای کمک، ارتباطات و پشتیبانی، برای استارتاپ‌ها ارزش ایجاد می‌کنند. این گروه چرخۀ توسعه، نوآوری و بازگویی را به‌حرکت در می‌آورند، که به شما برای دستیابی به هدف کمک می‌کند. شما باید به تفکر کارآفرینانۀ خود متعهد باشید تا بتوانید از شتاب‌دهنده بهره ببرید. شما در طول روز جلساتی با مربیان خواهید داشت، تفکرات خود را ارائه دهید، بازخوردهای انتقادی را دریافت کنید، فرضیه‌ها را تغییر دهید. هنگام عصر می‌توانید با دوستانتان دیدار کنید ویا در فعالیت‌های اجتماعی شرکت کنید. و شب‌ها در مورد تغییرات تکنولوژی و کارهای تجاری تحقیق کنید. برای استفادۀ بهتر از این فرآیند، تیم شما باید به اندازۀ کافی پرتجربه باشد، تا ورودی‌ها را با هم ترکیب کرده و استقامتی فوق‌العاده داشته باشد.

در صورت تمایل مقاله‌ی راهنمای سرمایه‎‌گذاری در تجارت‎‌های بین‌المللی را نیز مطالعه کنید.

شتاب‌دهنده خوب به جذب سرمایه کمک می‌کند

یک شتاب‌دهندۀ خوب راه جدیدی باز کرده و اعتبار زیادی برای کارآفرین ایجاد می‌کند. برنامه‌های خوب، احتمال سرمایه‌گذاری و کیفیت سرمایه‌گذاران بالقوه را افزایش می‌دهد. حتی اگر شما کارآفرین با سابقه‌ای باشید، می‌توانید در طول برنامه با سرمایه‌گذاران خوب به توافق برسید که معمولاً در جلسۀ ارائه چند گزینه برای انتخاب وجود دارد.

انتخاب شتاب‌دهندۀ درست برای شرکت شما به عوامل متعددی بستگی دارد- اما یک مورد کلی وجود دارد- مطمئن شوید که برنامه‌های شما با انتظاراتتان سازگار است

برای تشخیص اینکه کدام برنامه برای شما مناسب است، باید نظرات مختلف را بررسی کنید. در اینجا چند مورد را بیان می‌کنیم:

  • مکان شتاب‌دهنده و محلی که در طولانی مدت برای کسب‌وکار در نظر گرفته شده‌است. شتاب‌دهنده‌ها متعهد هستند تا به استارتاپ‌ها کمک کنند. درحالی که برخی از شتاب‌دهنده‌های می‌توانند به مربیانی از سراسر کشور تعهد بدهند، اما قسمت عمدۀ کمک‌ها از گروه محلی خواهد بود. شما با سرمایه‌گذاران محلی بیشتر برخورد داشته و احتمالاً یک همکاری طولانی مدت با شرکت‌ها داشته‌باشید.
  • کیفیت و تعهد گروه رهبری و مربیان. شما به یک مربی کیفی و از همه مهم‌تر به برنامه‌ای که تعهدات واقعی ایجاد کند، نیاز دارید. مهم نیست که شما در سیلیکون (Silicon Valley)، بوستون (Boston) ویا مادیسون (Madison) و ویسکانسین (Wisconsin)هستید، در همه جا مربیان بسیار خوبی وجود دارند. بزرگ‌ترین تفاوت یافتن مربیان برجسته است.
  • شتاب‌دهنده عمودی و یا تخصصی. بسیاری از شتاب‌دهنده‌ها برای بازارها و صنایع خاصی هستند. حتی برنامه‌های محلی مهارت بهتری در بازار دارند، زیراکه فناوری بومی بوده و زمینه‌ای از رهبری در آن وجود دارد. برای ارزیابی این اهداف، از بررسی دقیق دانش‌آموختگان این برنامه، اطمینان حاصل کنید. تلاش فراوان یعنی با افراد زیادی تماس بگیرید و سوال بپرسید. شتاب‌دهنده‌ها انتظار دارند که برای بررسی جزییات موفقیت برنامه، ساعاتی را صرف کنید. به سابقۀ دانش‌اموختگان توجه کنید؛ با آموزشگاه‌های موفق صحبت کنید؛ با مربیان، اسپانسرها و سرمایه‌گذاران صحبت کنید. شما باید برای سه تا شش ماه هفت روز هفته به صورت 24 ساعته با رویاهایتان زندگی کنید. برای اطمینان از اینکه آیا این سرمایه‌گذاری ارزشش را دارد، صرف این زمان بسیار مهم است.

مقاله تفاوت بین شتاب دهنده ها و انکوباتورها چیست را نیز مطالعه کنید.

منبع

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *