آغاز دوره توسعه ویژگی های رهبری برای مدیران

دوره توسعه ویژگی های رهبری برای مدیران در تاریخ ۳۰ بهمن ماه آغاز خواهد شد.

امروزه سازمان ها و مدیران کسب و کارها با چالش های متعدد، پیچیده و گاها بغرنجی روبرو هستند که واکنش های به موقع و مناسب را میطلبد. سازمان ها برای عبور موفقیت آمیز از این چالش ها و حتی تبدیل آن ها به فرصت های بی نظیر، نیاز به درایت و مشارکت مدیرانی دارند که مهارت رهبری را در خود و دیگران پرورش داده و با آگاهی از توانمندی های خود و سایر اعضا، شرایط موجود و استفاده از اطلاعات مناسب بتوانند بهترین راهکارها را ارائه دهند.

 

مدرسه کسب و کار مشترک اتاق بازرگانی تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر (تکاپو) به منظور کمک به مدیران برای هدایت بهینه تیم‌ها و سازمان‌های خود، جهت اشراف به الزامات رهبری و شناخت نقاط قوت و ضعف خود،  دوره توسعه ویژگی های رهبری برای مدیران را برای مدیران عامل و ارشد سازمان ها در یک دوره ۶  ماهه برگزار مینماید.

از ویژگی های دوره توسعه ویژگی های رهبری برای مدیران ، مدل کاربردی رهبری، پروژه های واقعی در محل کار و امکان تبادل تجربه و یادگیری بین شرکت کنندگان میباشد.

اولین جلسه ی دوره توسعه ویژگی های رهبری برای مدیران روز پنجشنبه ۳۰ بهمن ماه با حضور دکتر زاهد شیخ الاسلامی، با بیش از ۳۰ سال سابقه کارآفرینی و مدیریت ارشد در حوزه های توسعه کسب  و کار و استراتژی در شرکت های آمریکا و ایران  و با حضور چهار مربی مجرب، آقای مهندس آیدین یاسمی، با ۳۰ سال سابقه در مدیریت کسب و کار، مربی و مشاوره بین المللی، خانم  دکتر  معصومه صیدی روانشناس، با ۱۰ سال  سابقه مشاوره در حوزه منابع انسانی ، آقای دکتر زواشکیانی، با ۲۰ سال سابقه در صنعت و مدیریت و  خانم مهندس ندا صالحی راد با ۲۰ سال سابقه در تسهیل گری و مشاوره در اتاق بازرگانی تهران برگزار میشود.

در این دوره، ابتدا ویژگی‌ها و توانمندی‌های رهبران موثر  و تجربه های آن ها در رهبری مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته و شرکت‌کنندگان در یک مسیر منحصر به فرد خواهند توانست تا با درک عمیق مقوله رهبری، رهبران موثرتری برای تیم‌ها و سازمان‌های خود باشند و تجربه جدیدی از رهبر بودن و رهبری تیم های خود را بدست بیاورند. در بخش اول تمرکز بر نوع نگاه رهبر به خود و دیگری است و به درون افراد اشاره دارد. مقولاتی چون اصالت و تمامیت در این حوزه قرار دارند.

در بخش دوم به کار رهبری می‌پردازیم. در اینجا تمرکز بر افزایش توانایی مدیران در شناخت چالش‌های مهم و نحوه مواجهه و غلبه بر آنها خواهد بود. در این بخش از برنامه هرکدام از شرکت‌کننده‌ها مهم‌ترین چالش کاری خود را به‌عنوان پروژه شناسایی می‌کنند و در مسیر کار، روش برخورد و حل آن را در عمل می‌آموزند و به‌کار می‌برند. موفقیت در این مورد نیاز به برخی مهارت‌های مشخص دارد که در بخش سوم به آن خواهیم پرداخت.

 

در بخش سوم مهارت‌هایی چون گوش دادن فعالانه، دادن و گرفتن بازخورد، هدایت تیم به‌صورت کارگاه‌های عملی به شرکت‌کنندگان آموزش داده خواهد شد. این مهارت‌ها ابزار مهمی در مسیر اعمال موثر رهبری به‌شمار می‌روند ولی درجه کارآیی این ابزار تابع نوع بودن رهبران است که در بخش اول به آنها اشاره شد.

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی دوره توسعه ویژگی های رهبری برای مدیران، لطفا کلیک کنید.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *