ویدئوی معرفی دوره توسعه ویژگی‌های رهبری برای مدیران

موضوع رهبری برای مدیران بسیار حائز اهمیت است زیرا امروزه سازمان‌ها و مدیران کسب‌و‌کارها با چالش‌های متعدد، پیچیده و گاها بغرنجی روبرو هستند که واکنش‌های به‌موقع و مناسب را می‌طلبد. عواملی از قبیل شوک‌های ناگهانی بیرونی مانند فراگیری کرونا، تحریم‌ها، تغییرات مداوم پارامترهای کلان اقتصادی و سیاسی، تحولات سریع تکنولوژیکی و بازارهای هدف تا مسائل درونی هم‌‌چون نیاز به جذب و نگهداری نیروی انسانی متخصص، اهمیت تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، آموزش و ارتقاء فرهنگ سازمانی، افزایش بهره‌وری و عملکرد پرسنل، سودآوری، به‌کار‌گیری روش‌ها و ابزارهای هم‌راستا با روندهای جهانی، عملکرد و بقای سازمان‎‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

پیش‌بینی می‌شود که درکمتر از یک دهه آینده اکثر بنگاه‌هایی که اکنون ارکان اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهند از چرخه اثرگذاری خارج شده و مجموعه‌هایی که آمادگی بهتری برای مقابله با شرایط متغیر پیش‌رو را دارند، جایگزین آنها شوند.

سازمان‌ها برای عبور موفقیت‌آمیز از این چالش‌ها و حتی تبدیل آنها به فرصت‌های بی‌نظیر رشد نیاز به درایت و مشارکت مدیرانی دارند که مهارت‌های رهبری را در خود و دیگران پرورش داده و با آگاهی از توانمندی‌های خود و سایر اعضا، شرایط موجود و استفاده از اطلاعات مناسب بتوانند بهترین راهکارها را ارائه دهند.

 

مهارت‌های رهبری می‌تواند نیروهای سازمان و نحوه روبرو شدن آنها با موضوعات را متحول کرده و سازمانی خلاق، منعطف و بهره‌ور ایجاد کند که احتمال وقوع مسائل را پیش‌بینی و راه‌حل‌های موثر را طراحی نموده و با کمترین منابع و هزینه اجرا کند.

مدرسه کسب و کار تکاپو به عنوان اولین دانشگاه نسل چهارم در ایران از طریق تعامل و انتقال تجربه با فعالان اقتصادی، خبرگان داخلی و خارجی حوزه کسب‌و‌کار و اساتید و مشاوران شرکت‌های معتبر ملی و بین‌المللی و همراهی سازمان‌ها برای رفع چالش‌های مطروحه برنامه‌های متعدد مشاوره‌ای، آموزشی، مربی‌گری و نتورکینگ با متخصصان را به‌طور منظم در موضوعات مختلف برگزار می‌کند.

دوره “توسعه ویژگی‌های رهبری برای مدیران” با استفاده از یک مدل چندبعدی طراحی شده است تا به مدیران کمک کند تا با شناخت نقاط قوت و ضعف خود و اشراف به الزامات رهبری بتوانند این ویژگی‌ها را در خود و در اطرافیانشان تقویت کنند.

برای آشنایی با مباحث ارائه شده در دوره “توسعه ویژگی‌های رهبری برای مدیران” و ثبت نام در این دوره  کلیک کنید.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *