مدرسه‌ی کسب و کار تکاپو، مدرسه‌ی مشترک اتاق بازرگانی تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر
کانون هم افزایی اندیشه
 
 

چرا تکاپو

فلسفه وجودی مدرسه کسب‌و‌کار، تربیت مدیرانی است که بتوانند پاسخگوی مسائل کشور باشند.

مدرسه کسب‌و‌کار خواست‌گاهی است از سمت مشتری در بخش خصوصی که روز به روز جایگاهش قوی‌تر می‌شود. از آنجایی که تمامی منابع و انرژی ما ارزان و در حال تمام شدن است باید اقتصاد کشور به سمت خصوصی‌سازی حرکت کند. به همین دلیل باید بخش خصوصی توانمند شود. از آنجایی که بخش خصوصی، در حال حاضر بیشترین سهم از اقتصاد را دارد، در تصمیم‌سازی باید نقش بزرگتری داشته ‌باشد ولی تا به حال در حوزه‌ی دانش مدیریت و سیاست‌گذاری نوین این نقش را نداشته‌است. همین اهداف سبب شده، مدرسه فراتر از آنچه که در فضای کسب‌وکار اتفاق می‌افتد را رصد کند تا بتواند جاهای خالی را به درستی پر کند.

  • پل ارتباطی انتقال تجربه از طریق دسترسی به شبکه‌ی ارتباطی وسیعی از کارآفرینان و مدیران داخل، خارج و بازگشته به کشور
  • آگاهی از تحولات و روندهای مدیریتی روز دنیا
  • استفاده از مدرسان، مشاوران و مربیان با تجربه در حوزه کسب‌و‌کار
  • آموزش تعامل محور، راه‌حل‌گرا و نوآور
  • استفاده از تجربه و تخصص کسب‌و‌کارهای معتبر و موفق کشور
  • ایجاد باشگاهی برای شبکه‌سازی، تعامل و هم‌افزایی کارآفرینان و مدیران کسب‌و‌کارهای صنایع مختلف

ماموریت تکاپو

مدرسه کسب‌و‌کار اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک) با هدف ایجاد بستری برای جریان‌سازی اندیشه، حمایت از نوآوران و مهارت‌افزایی کارآفرینان، مدیران و صاحبان کسب‌و‌کارهای صنایع مختلف که آماده ورود به مرحله جدیدی از رشد و توسعه هستند، در زمستان سال 1398 تاسیس شد. این مدرسه به عنوان یک مرکز نوآوری، فضایی را برای یادگیری و هم‌افزایی بر پایه برقراری ارتباطات بین‌المللی و انتقال تجربه در جهت شناخت دغدغه‌های کسب‌و‌کارها، توانمندسازی مدیران و ارائه راه‌حل‌های کاربردی فراهم ‌می‌نماید.

مخاطبان تکاپو

مدرسه کسب و کار تکاپو، اولین دانشگاه نسل چهارم کشور است. این بدان معنی است که این دانشگاه با رویکرد مسئله محور، چالش‌ها و موضوعات کسب و کار ها و مسائل کلان کشور را می‌شنود و بر اساس این شنیده‌ها اقدام به طراحی و اجرای دوره‌های آموزشی می‌کند

دوره‌های آموزشی،پروژه های پژوهشی، خدمات مشاوره و هدایت ،توصیه‌نامه‌های سیاستی ونشست‌های فعالان کسب‌وکار، از سری خدماتی هستند که در مدرسه کسب و کار تکاپو ارائه می‌شود. تکاپو در پی ایجاد بستری برای تعامل، اندیشه‌سازی و هم‌افزایی کارآفرینان و مدیران کسب‌و‌کارهای کشور است.

 

تیم تکاپو

ارتباط با ما