7 ایده برتر نوآوری در صنعت گردشگری و مسافرت از سال 2020

مسافرت در سال جاری با محدودیت‌هایی روبرو شده ولی نوآوری‌های خلاقانه در این حوزه همچنان ادامه دارد. در ادامه هفت نوآوری برتر از سال 2020 بررسی می‌شوند.

در بخش عمده‌ای از سال 2020، پاندمی‌کووید 19 باعث شد تا نتوانیم به ملاقات دیگر خانواده‌ها برویم، چه برسد به مسافرت به مکانی دیگر یا رفتن به تعطیلات. این مسئله تاثیری مخرب بر صنعت گردشگری و مسافرت داشته به طوریکه درآمد جهانی این صنعت از سال 2019 به میزان 42.1 درصد کاهش یافت.

تاثیر این مسئله چند وجهی بوده و باعث بروز مشکلاتی برای جوامع وابسته به گردشگری و همچنین شرکت‌های مسافرتی شده است. با این وجود، جنبه مثبت این قضیه این بوده که تاثیر محیط مثبت مسافران و گردشگران همچنان باقی مانده است.

در اینجا، ما هفت مورد از خلاقانه ترین نوآوری‌های سفر و گردشگری خود را در سال گذشته جمع آوری کرده ایم. برخی با ارائه تجربیات مجازی به دنبال کمک به جوامعی هستند که به گردشگری متکی هستند. هدف برخی این است که سفر در آینده را ضد کووید بسازند. و برخی امیدوارند با کمک به سفر برای پایدارتر شدن، تأثیر مثبت زیست محیطی امسال را حفظ کنند.

1. تور مجازی جزایر فارو با راهنماهای کنترل از راه دور

آیا قرنطینه اعصابتان را خورد می‌کند؟ آیا تعمیر سفر خود را از دست داده اید؟ جزایر فارو، یکی از قلمروهای دانمارک، راهی ابداع کرده اند که به مردم در سراسر جهان اجازه می‌دهد تا در یک تور خودراهنما در مجمع الجزایر شرکت کنند. محلی‌های دوربین‌دار به دستورات مردم در خانه برای دیدن مناظر پاسخ می‌دهند و به گردشگران مجازی اجازه می‌دهند مسیر خود را کنترل کنند.

بازدیدکنندگان مجازی راهنمای تور خود را با استفاده از یک برنامه رایگان کنترل می‌کنند و دو دقیقه کنترل بر راهنمای راهنما دارند که یک تفسیر نیز ارائه می‌کند. پس از اتمام دو دقیقه آنها، نوبت شخص دیگری است، اگرچه گردشگران مجازی می‌توانند هر چند بار برای دو دقیقه دیگر به صف بپیوندند. این تورها هر روز دو بار به مدت یک ساعت در ساعت 2 بعد از ظهر و 5 بعد از ظهر (BST) در دسترس هستند. راهنماها ممکن است در کایاک، سواره یا پیاده روی در اطراف روستاهای کوهستانی باشند.

جزایر دورافتاده اقیانوس اطلس شمالی برای تقویت تجارت سنتی مانند ماهیگیری و گله داری به شدت به گردشگری وابسته هستند و امسال جزایر فارو قصد داشتند با دو هتل 200 اتاقه جدید در پایتخت تورشاون، گردشگری را افزایش دهند. اگرچه همه‌گیری ویروس کرونا به این جاه‌طلبی امسال پایان داده است، اما فاروئی‌ها امیدوارند که اپلیکیشن گردشگری مجازی مردم را تشویق کند که در آینده برای بازدید از آن بیایند.

2. پلتفرم رزرو هتل 100 درصد از انتشار کربن ناشی از اقامت در هتل را جبران می‌کند

پلت فرم رزرو هتل مستقر در دانمارک Goodwings دسترسی مبتنی بر اشتراک را به بیش از یک میلیون هتل در سراسر جهان با نرخ عمده فروشی ارائه می‌دهد. با این حال، Goodwings بیشتر از میانگین سایت رزرو است. این شرکت یک عضو دارای گواهینامه B Corp است که هدف آن تبدیل صنعت هتلداری به یک کاتالیزور برای تغییر پایدار است. با Goodwings، تمام اقامت در هتل 100 درصد کربن غرامت دریافت می‌کند، و به طور رایگان از مردم و کره زمین حمایت می‌کند.

مدل کسب‌وکار آن بر اساس مشارکت‌ها ساخته شده است، با یک شبکه جهانی متشکل از 100 شریک غیرانتفاعی در بیش از 40 کشور که به عنوان سفیران و کانال‌های بازاریابی آنها عمل می‌کنند. پولی که در تبلیغات صرفه‌جویی می‌شود، سپس به سمت پروژه‌ها و افرادی که فعالانه در راستای اهداف توسعه پایدار کار می‌کنند، هدایت می‌شود.

لارا مولادی، رئیس ارتباطات Goodwings، به Springwise گفته: «ما می‌خواستیم تمرکز را از نوآوری‌های رادیکال دور کنیم و به جای آن به این نگاه کنیم که چگونه می‌توانیم خدمات موجود را تغییر دهیم تا تأثیرگذاری هر روز برای افراد آسان‌تر شود».

3.هتل اقامت‌های بدون تماس را از طریق برنامه رایگان معرفی می‌کند

به عنوان بخشی از انطباق خدمات این شرکت در رابطه با ویروس کرونا، مهمانان اکنون می‌توانند از اقامت بدون تماس در تمام مکان‌های هتل civilM در سراسر جهان لذت ببرند. برای دانلود رایگان، اپلیکیشن civilM به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا سطح مناسبی از تعامل اجتماعی را انتخاب کنند. همه مکان‌های موجود در مجموعه کسب‌وکار اکنون فاقد پول نقد هستند و مهمانان قبل از ورود از این برنامه برای انتخاب اتاق استفاده می‌کنند.

ورود و خروج در برنامه کامل می‌شود و تمام سیستم‌های سرگرمی ‌و محیطی در اتاق‌ها از طریق تلفن هوشمند مهمان کنترل می‌شود. اقدامات ایمنی اضافی نصب شده در داخل هتل‌ها شامل نظافت ساعتی مناطق پرتردد از جمله آسانسور و برداشتن فرش در تمام اتاق‌های مهمان است. خدمات نظافت اتاق اکنون انتخاب شده است، بنابراین بازدیدکنندگان می‌توانند در طول اقامت خود از ورود کسی به اتاق خود اجتناب کنند. این برنامه همچنین فیلتر جستجوی مسافت پیاده روی و تخفیف‌های محلی را ارائه می‌دهد که جاذبه‌های اطراف را برجسته می‌کند.

4. هتل انرژی مثبت در نروژ ساخته می‌­شود

هتل جدید “Svart” (نام یخچال Svartisen) اولین هتلی خواهد بود که پس از استاندارد انرژی مثبت “Powerhouse” در آب و هوای شمالی ساخته می‌شود و انرژی بیشتری نسبت به مصرف انرژی تولید می‌کند. علاوه بر این، تقاضای انرژی برای آن 85 درصد کمتر از یک هتل مدرن معمولی است.

Svart که توسط استودیوی پیشرو طراحی پایدار نروژی Snøhetta طراحی شده، مطابق با یخچال Svartisen در شهرداری بکر Meløy در شمال نروژ ساخته خواهد شد. این هتل توسط Arctic Adventures of Norway، شرکتی که در بخش گردشگری طبیعت‌گرا و سازگار با محیط زیست فعالیت می‌کند، راه‌اندازی شد و قصد دارد تا سال 2023 تکمیل شود.

این هتل بر روی یک پایه چوبی ساخته شده است که با تیرهای چوبی مقاوم در برابر آب و هوا ساخته شده است که چندین متر زیر سطح آبدره امتداد دارد. این هتل دایره‌ای شکل به لطف پنجره‌های بزرگ بسیار، منظره‌ای پانوراما از آبدره را ارائه می‌دهد و تماس مستقیم با طبیعت را فراهم می‌کند. شکل حلقه مانند از معماری محلی “fiskehjell” (سازه چوبی که برای خشک کردن ماهی استفاده می‌شود) و “rorbue” (نوع سنتی خانه فصلی که توسط ماهیگیران استفاده می‌شود) الهام گرفته شده است.

5. طراحی صندلی هواپیمای “ORIGAMI” می‌­تواند به یک پرواز ایمن در برابر COVID-19 کمک کند

تامین کننده تجهیزات کابین فرانسوی SafranAerosystems با طراح صندلی بریتانیایی Universal Movement برای ایجاد یک صندلی اوریگامی که پارتیشن‌هایی در اطراف صندلی‌های کلاس اقتصادی ایجاد می‌کند، همکاری کرده است.

این طرح- که رسماً سیستم راحتی بین فضا نامیده می‌شود- دارای دو بال در پشتی صندلی است که می‌تواند برای پشتیبانی جانبی باز شود و از حرکت جلوگیری کند، صندلی میانی سه نفره را خالی می‌گذارد و مانعی برای حفظ حریم خصوصی بین صندلی‌ها ایجاد می‌کند.

سافران می‌گوید پوسته‌های لایه‌دار مقعر، که ارتفاعی برابر با صندلی دارند، می‌توانند روی 90 درصد صندلی‌های اقتصادی نصب شوند. کوئنتین مونیر، معاون اجرایی راهبرد و نوآوری Safran Seats گفت که امیدوار است این محصول را در چند ماه آینده و مفهوم اقتصادی ممتاز را در اواخر سال وارد بازار کند.

6. برنامه‌ای برای انتخاب‌های پایدار در هنگام سفر

حفظ تمرکز بر پایداری هنگام سفر، به خصوص در مکان‌های ناآشنا، می‌تواند دشوار باشد. استارت آپ فرانسوی Tookki یک راه حل دارد – یک برنامه تلفن همراه رایگان که به کاربران امکان می‌دهد رستوران‌ها، هتل‌ها، حمل و نقل و غیره سازگار با محیط زیست را پیدا کنند.

موسسات و فعالیت‌های Tookkivets برای تعهد خود به پایداری قبل از فهرست کردن آنها در سایت خود. علاوه بر این، کاربران می‌توانند مکان‌ها و تجربیات خود را در پلتفرم با ایفای نقش «سفیران» به اشتراک بگذارند. هنگامی‌که پیشنهادات توسط Tookki تأیید شد، سفیر امتیاز کسب می‌کند، که تخفیف‌ها و سایر مزایا را در فروشگاه‌های الکترونیکی برندهای شریک Tookki باز می‌کند.

برنامه Tookki به کاربران اجازه می‌دهد تا در منطقه نزدیک برای مکان‌های پایدار جستجو کنند و شامل یک نقشه است. جزئیاتی مانند زمان بازگشایی و شماره تلفن نیز گنجانده شده است. علاوه بر این برنامه، Tookki همچنین تجربیات «سبز» مانند کارگاه‌های بدون زباله و وعده‌های غذایی 100 درصد ارگانیک را ارائه می‌دهد. اینها برای شرکت‌ها در نظر گرفته شده است تا برای روزهای دور از منزل و امتیازات استفاده کنند.

7. بیماران در خانه سالمندان از VR برای «سفر» و تقویت روحیه استفاده می‌کنند

کنتا توشیما، محقق مرکز تحقیقاتی دانشگاه توکیو برای علوم و فناوری پیشرفته آزمایشگاه Inami-Hiyama، فناوری واقعیت مجازی را توسعه داده است که به بیماران سالمند و خانه سالمندان اجازه می‌دهد به مکان‌هایی در جهان سفر کنند که زمانی از آن بازدید کرده‌اند یا می‌خواهند ببینند.

این آزمایش زمانی شروع شد که توشیما در یک خانه سالمندان الهام گرفت تا تصاویر و ویدیوهای پانوراما با دوربین 360 درجه بگیرد که می‌توانست از طریق یک هدست واقعیت مجازی توسط ساکن خانه مشاهده شود. این ایده محبوبیت بیشتری پیدا کرد.

به گفته توشیما، هدف کمک و الهام بخشیدن به بیماران سالمندی است که به دلیل اختلالات جسمی‌یا ذهنی از سفر منع می‌شوند، یا می‌خواهند تجربیات گذشته خود را از امنیت خانه مراقبت خود به یاد بیاورند.

او در گفتگو با Insta360.com که از دوربین آن برای عکاسی پانوراما استفاده می‌کرد، گفت: «تجربه واقعیت مجازی به آن‌ها این احساس را می‌دهد که بیرون از خانه سالمندان هستند و می‌تواند به کاهش اضطراب و تنهایی آنها کمک کند. روند ساخت نماها همچنین شامل اضافه کردن روایت و اسامی‌توشیما بود تا بیننده را راحت سازد».

منبع

مقالات مرتبط

پیام‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *