دکتر مجتبی میرجعفری، ازصاحب‌نظران حوزه هوشمندسازی شهری

یکی از چالش‏‌های مطرح در حوزه مدیریت شهری مرتبط با مشکلات موجود در حمل‌ونقل و در نتیجه عدم مدیریت بهینه حمل‌ونقل و ترافیک شهری است. اتلاف زمان درحجم انبوه ترافیک خودروها، ،افزایش تصادفات، ناهماهنگی میان نیروهای امدادی، عدم توزیع مناسب خدمات به علت نبود اطلاعات آماری صحیح، نبود سیستم‌‏های پیام‌‏رسان بلادرنگ، افزایش آلودگی هوا به علت عدم نظارت دقیق بر عمکرد آلاینده‏‌ها، عدم اطلاع از پر یا خالی بودن پارکینگ مقصد از جمله موارد و مشکلات موجود دراین حوزه به شمار می‏‌آیند.
یکی از بهترین راهکارها به منظور رفع چالش‏‌های مطرح شده در کنار اصلاح زیرساخت‏‌های حمل‌ونقل در کلان شهرها و همچنین ارتقای سطح فرهنگی در این حوزه، به خدمت گرفتن تکنولوژی‌‏های جدید در حوزه خدمات شهری و یکپارچه‌سازی اطلاعات بدست آمده از سیستم‌‏های مختلف بوده که “Mobility Platforms” به عنوان پلتفرمی جامع در مدیریت حمل‌ونقل شهری به عنوان یک مدل شناخته شده در این حوزه مطرح است.
دکتر مجتبی میرجعفری ازصاحب‏‌نظران حوزه هوشمندسازی شهری، از شما دعوت می‏‌کند تا در این تکاپو با ما همراه باشید:
دوره عالی «شهر هوشمند: از نیازسنجی تا پیاده‏‌سازی» در پاسخگویی به نیاز شهرها برای حل مسائل و مشکلات خود، برای پاسخگویی به نیازهای نسل حاضر و افزایش ظرفیت شهر برای میزبانی از نسل آتی، با کمک فعالان این حوزه، سیاست‏‌گذاران، برنامه‌‏ریزان، مشاوران و مدیران پروژه‌‏های هوشمندسازی در کشور عزیزمان ایران در اروپا و امریکای شمالی تدوین شده‌‏است.

[aparat id=’PHMo6′]

مقالات مرتبط

پیام‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *